Anasayfa / Hizmetler / Ticari Belge ve Ürünler / Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası

Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası

UTİKAD, lojistik sektöründeki uzun yıllardır süre gelen risk yönetimi tecrübeleri ve piyasa hâkimiyetleri ile Dünya'nın sayılı sigorta brokerlerinden olan Willis Towers Watson Hellas aracılığıyla plasmanı yapılarak Corpus Sigorta A.Ş. tarafından sigortalanan ve üye firmalarının taşımacılık, lojistik ve diğer faaliyetlerindeki operasyonel sorumluluklarını teminat altına alan Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası hazırlatmıştır.

Sigorta programının oluşturulmasında öncelikle sektörün ihtiyaçları, piyasa uygulamaları ile maliyetler değerlendirilmiş ve üye firmalara avantajlı maliyet, özel teminat şartları, etkin hasar ve danışmanlık hizmeti sağlanması hedeflenmiştir.

Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası geniş kapsamlı olup, tüm taşıma türlerindeki taşıma işleri organizasyonu, depo işletmeciliği, gümrük operasyonları, liman operatörlüğü faaliyetlerine yönelik sorumluluk sigortası teminatı sağlanabilmekte; ayrıca özel operasyonlar ve sözleşmeler için de teminat genişletilebilmektedir.

Sigorta programının avantajlı koşulları çerçevesinde, poliçenin limit, muafiyet ve ek teminatları, firmaların ihtiyaçları ve talimatları doğrultusunda Willis Towers Watson Hellas tarafından müşterileri adına görüşülerek plasmanı yapılmakta ve Corpus Sigorta tarafından sigortalanmaktadır.

Konuyla ilgili detaylı tanıtım bilgisi UTİKAD Risk Yönetimi Müdürü'nden alınabilir.

İletişim
E-Posta: pinar.kapkin@utikad.org.tr
Cep Telefonu: 0 532 416 56 41

Türkçe Sigorta Poliçe Özeti için tıklayınız.
İngilizce Sigorta Poliçe Özeti için tıklayınız.