FIATA Diploma Eğitimi

FIATA Diploma Eğitimi, Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği'ne göre taşıma işleri faaliyetlerinde bulunacak firmalarda mesleki yeterlilik şartı olarak aranacak olan ÜDY veya ODY belgesinden muafiyet sağlayan bir eğitimdir. 
 
FIATA Diploma Eğitimi dersleri 21 Eylül 2019 - 13 Haziran 2020 tarihleri arasında sadece Cumartesi günleri 8 saat olarak, İTÜ Maçka yerleşkesinde bulunan İşletme Fakültesi'nin tarihi binasında yapılacaktır. Eğitime hizmet yelpazesini genişletmek isteyen lojistik işletmesi sahibi girişimcilerle mesleki bilgi birikimlerini dünya standartlarına taşımak isteyen lojistik sektörü çalışanları katılabilmektedir.

Programda kombine taşımacılık dahil olmak üzere tüm taşıma modları, dış ticaret, lojistikte hukuk, depolama ve dağıtım, gümrük süreçleri, proje taşımacılığı, sigorta, tehlikeli maddeler, güvenlik ve emniyet, lojistik sektöründe bilişim teknolojilerinin kullanımı ve maliyet yönetimi konuları, mevzuat ile operasyonel bilgiler eşliğinde sektörün ve akademik dünyanın temsilcileri tarafından katılımcılara aktarılmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi'ndeki sınıf içi derslerde aktarılan teorik bilgilerin yanı sıra program çerçevesinde Türkiye'nin önde gelen lojistik firmalarına saha ziyaretleri de yapılmaktadır.
 
Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar TİO Yönetmeliği kapsamındaki muafiyet harici, 150 ülkede geçerliliği bulunan ve FIATA tarafından verilecek olan FIATA Diploması ve FIATA Hava Kargo Sertifikası'nın yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından verilen Lojistik Uzmanlık Sertifikası'nı da almaya hak kazanacaktır.
 
Eğitim ücreti 7.500 TL + KDV olup World Kart sahiplerine 9 taksit imkanı bulunmaktadır.
Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72