Anasayfa / UTİKAD ÜYELİK / İş Birlikleri

İş Birlikleri

AKTU Global - Karbon Ayak İzi / Yeşil Lojistik Belgelendirme AKTU Karbon Yeşil Lojistik Belgelendirme %5 - 10 İndirim

Ticaret Bakanlığı tarafından verilen teşviklerin yapılandırılarak hibe desteği alınmasını sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan firma temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Dr. Banu SEZGİNER
Tel: (0532) 296 4649

Melik Rupen MIHÇIYAN
Tel: (0530) 324 7519
BBS Belgelendirme Eğitim ve Gözetim Hizmetleri BBS Belgelendirme Eğitim ve Gözetim Hizmetleri %15 - %25 İndirim

Firma Temsilcisi: Yunus Yılmaz
Tel: (0533) 735 8456
E-Posta: yunusyilmaz@bbsas.com.tr
Belgesert Siber Güvenlik Belgesert Siber Güvenlik Firmasıyla yapılan iş birliği doğrultusunda UTİKAD Üyelerine sunulan hizmetlerde %10-20 oranlarında indirim uygulanacaktır.
  • Sızma testi indirim oranı %15
  • KVKK danışmanlığı indirim oranı %10
  • Bilgi güvenliği danışmanlığı indirim oranı %15
  • Siber güvenlik indirim oranı %10
  • Farkındalık eğitimi indirim oranı %20
Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi almak için Belgesert Siber Güvenlik firmasından Koray Kara ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Koray Kara
E–Posta: koraykara@belgesert.com.tr
CARDEA Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri CARDEA Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri %15 İndirim

Firma Temsilcisi: Bülent Yaman
Tel: (0532) 242 6537
E-Posta: bulentyaman@cardeacert.com
CARGOFIVE CARGOFIVE firması İspanya merkezli bir firma olup denizyolu konteyner taşımacılığında armatör ve taşıma işleri organizatörü firmalar arasındaki iş süreçlerini dijitalleştirmeye yönelik çözümler sunmaktadır.

UTİKAD üyelerine indirimli olarak sunulan hizmetler iş birliğinin başladığı tarihten itibaren 1 yıl süre boyunca UTİKAD üyeleri için geçerli olacaktır. UTİKAD üyelerinin CARGOFIVE çözümlerinden yararlanacağı özel ücretlendirme bilgisi aşağıda yer almaktadır.

• Kontrat Temelli Planlar (Plans Based on Contracts) %10 indirim Oranı
• UTİKAD Üyelerine Özel Ücret: Standart 229,5 USD / Pro 382,5 USD / Enterprise 589,5 USD
• API Entegrasyonlu Planlar (Plans Based on API Integrations) %10 indirim Oranı
• UTİKAD Üyelerine Özel Ücret: Standart 121,5 USD / Pro 179,1 USD / Enterprise 269,1 USD
• Kombine Seçimli Platform (Combine Plans to Suit Your Needs)

Sözleşmeye Dayalı Platform ve API Entegrasyonu Pro Platform içinden farklı seçimlerle birlikte kombine edilebilir.

Söz konusu iş birliği hakkında daha detaylı bilgi almak ve anlaşmadan yararlanmak için UTİKAD üyesi olduğunuzu belirterek CARGOFIVE firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Tarek Sardar Kussayer
Telefon: +34 607 079 859
E-Posta: tarek@cargofive.com
Website: www.cargofive.com
Container XChange Container XChange, konteyner al-sat işlemi veya kiralama yapılabilen ve platformda yürütülen süreçler kapsamında ise detention ve demuraj masraflarının da önüne geçilebilen bir platformdur. Firmalar Container XChange platformunu 2 ay süresince deneyebilmektedir.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Container XChange firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Okan İduğ
E-Posta: network@container-xchange.com
Website: www.container-xchange.com
Dünyagöz Dünyagöz Hastanesi ile yapılan iş birliği doğrultusunda UTİKAD üyeleri ve birinci derece yakınları için tetkik ve ameliyatlarda geçerli indirimler tanımlanmıştır. Dünyagöz Hastanesi tarafından yapılan muayene ve tetkiklerde %25, ameliyatlarda %15 ve medikal estetikte %30 oranında indirim uygulanmaktadır. İndirimler 1 yıl boyunca geçerlidir.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Dünyagöz Hastanesi İş Geliştirme Uzmanı Hacı Mehmet Öz ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Hacı Mehmet Öz
Tel: (0530) 036 0030
E-Posta: haci.oz@dunyagoz.com
Easylogi Lojistik Platformu Easylogi Lojistik Platformu, uluslararası taşıma, depo-antrepo, gümrükleme ve taşıma sigortasına ihtiyaç duyan dış ticaret firmaları sisteme kayıt olduğu ve sistem kaydından sonra belirtilen hizmet alanlarında bulunan ekranlara talebin girildiği bir pazaryeridir.

Easylogi pazaryerinde hizmet talebini alan ilgili tedarikçiler söz konusu hizmeti fiyatlandırdığı gibi yine sistem üzerinden fiyat tekliflerini sunmaktadır. Easylogi Lojistik Platformu bu iş birliği kapsamında UTİKAD üyelerine 6 ay boyunca ücretsizdir.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Easylogi Lojistik Platformu firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Sena Tunç
Tel: 0531 529 5654
E-Posta: info@easylogi.com
Web Sitesi: www.easylogi.com
E-Dönüşüm Hizmet Sağlayıcısı EDM Bilişim Sistemleri UTİKAD ile e-dönüşüm hizmet sağlayıcısı EDM Bilişim Sistemleri ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. arasında bir iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Yapılan iş birliği kapsamında UTİKAD üyeleri E-Fatura, E-Arşiv Fatura, E-İrsaliye, E-Defter ve E-Defter Saklama, KEP İK, Açık Bankacılık, E-İmza ve KEP, E-Mutabakat ve Bulut Yedekleme gibi hizmetlerden %10 oranında indirimli olarak faydalanabilecektir.

Hizmetlerden faydalanmak isteyen üyelerimizin detaylı bilgi için aşağıda yer alan firma temsilcisi ile iletişime geçebileceğini bildirir, işlerinizde başarılar dileriz.

Firma Temsilcisi: Erkan Durdağı
Tel: (0533) 020 6447
E-Posta: erkan.durdagi@edmbilisim.com
Freight - Pay Dijital Ödeme Platformu Freight-Pay, FIATA üyelerinin kendi aralarında ödeme yapabilmeleri, dünya çapında anında para gönderip alabilmeleri ve indirimli işlem ücretlerinden yararlanabilmeleri için geliştirilmiş bir dijital ödeme platformudur.

Borç ve alacakların yönetilmesine yönelik kullanıcı dostu çözümler sunarak tüm işlemlerin tek bir araç üzerinden çok düşük maliyetle takip edilmesine olanak tanıyan Freight-Pay, tüm UTİKAD üyelerinin kullanımına açılmıştır.

UTİKAD üyeleri Freight-Pay dijital ödeme platformunu kullanarak ABD Doları cinsinden hızlı ödeme gerçekleştirme ve alma, hem ödeyen hem de alıcının anında bilgilendirilmesini sağlama, işlemin tutarına bakılmaksızın FIATA ve UTİKAD üyeleri arasında gerçekleşen para transferlerinde sadece 2 ABD Doları işlem ücretinden yararlanma, ödeme işlemlerinin takibini her zaman yapabilmeyi sağlayan anlık raporlar alma gibi pek çok hizmetten faydalanabilecektir.

Freight-Pay dijital ödeme platformu hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilir veya UTİKAD Üye İlişkileri Uzman Yardımcısı Zişan Çakmak ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Zişan Çakmak - UTİKAD Üye İlişkileri Uzman Yardımcısı
E-Posta: zisan.cakmak@utikad.org.tr
Web Sitesi: https://fiata.org/freight-pay/
Telefon: (0537) 778 57 40
Frigian Bilişim ve Teknolojileri A.Ş. Frigian Bilişim ve Teknolojileri A.Ş. taşımacılık yönetim sistemi geliştiren ve taşıma işleri organizatörleri için iş yönetimini kolaylaştıran çözümler sunan bir yazılım şirketi olup; entegre operasyon yönetimi, etkin müşteri ilişkileri ve teklif yönetimi, finansal işlevsellik, gelişmiş raporlama, basit dokümantasyon yönetimi, arşivleme ve güvenlik gibi hizmet kalemlerinde faaliyet göstermektedir.

UTİKAD ile yapılan iş birliği doğrultusunda UTİKAD üyeleri özel olarak 1 yıl boyunca aşağıda yer alan paket fiyatlar üzerinden %20 oranında indirim sağlanacak olup ayrıca 1 yıllık paket satın alımında 1 ay ücretsiz olarak hizmet verilecektir.

Frigian Bilişim ve Teknolojileri A.Ş. firmasının paket fiyatları aşağıda yer almaktadır:

• Yeni Başlayan Kullanıcı Paketi - (Kullanıcı Başı / Aylık) - 13,99 $ (En Az 4 Kullanıcı)
• Kobi Paketi Kullanıcı Paketi - (Kullanıcı Başı / Aylık) - 19,90 $ (En Az 5 Kullanıcı)

Söz konusu iş birliği hakkında daha detaylı bilgi almak ve anlaşmadan yararlanmak için UTİKAD üyesi olduğunuzu belirterek Frigian Bilişim ve Teknolojileri A.Ş. ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Seyfi Arıcı
Tel: (0530) 461 01 07
E-Posta: sarici@frigian.com
Web Sitesi: https://frigian.net/tr
Gerçek Zamanlı Görünürlük Platformu Shippeo Shippeo farklı sektörlerden birçok firmaya, tedarik zinciri lojistiği ile ilgili gerçek zamanlı ve tahmine dayalı anlık veri akışı sağlayan bir teknoloji şirketidir. Geliştirdikleri yapay zeka tabanlı teknolojiler ile şirketlerin lojistik süreçlerinde meydana gelebilecek gecikmeleri önceden belirleyerek bu süreçleri optimize etmelerine ve dolayısıyla maliyet avantajı sağlamalarına olanak tanımaktadır. Shippeo müşterilerinin tüm iş ortaklarıyla gerçek zamanlı veriye dayalı iş akışları başlatarak hem satış gelirlerinde hem de operasyonel verimliliklerinde artış sağlamayı hedeflemektedir. Shippeo iş birliği kapsamında UTİKAD üyelerine özel olarak %20 oranında indirim yapılacaktır.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Shippeo firması Türkiye Pazarı Müşteri Yöneticisi Merve Namer ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Merve Namer
Tel: (0532) 743 9293
Horizon Danışmanlık Horizon Danışmanlık firmasının verdiği hizmetler içerisinde; kurumsal karbon ayak izlerinin ölçülmesi, raporlanması, sürdürülebilirlik raporlaması, ESG boşluk analizleri, su ayak izi beyanları, gönüllü karbon kredileri, CDP ve SBTi danışmanlığı ve yenilenebilir enerji belgeleri (IREC) gibi faaliyetler yer almaktadır.

UTİKAD üyelerine %20 oranında indirimli olarak sunulan hizmetler işbirliğinin başladığı tarihten itibaren 1 yıl geçerli olacaktır.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Horizon Danışmanlık firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Eser Erginoğlu
Tel: (0539) 584 3087
E-Posta: eser.erginoglu@horizon-limited.com
Web Sitesi: www.horizon-limited.com
IQM Uluslararası Belgelendirme Eğitim ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. IQM Uluslararası Belgelendirme Eğitim ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. Ticaret, ulaştırma, lojistik, haberleşme, toplumsal ve kişisel hizmetler, yönetim sistemleri, insan kaynakları ve organizasyonel gelişim yönetimi ve süreç yönetimi alanlarında kullanıcılarına belgelendirme hizmeti sunan uluslararası akredite bir belgelendirme kuruluşudur. Ayrıca Sera Gazı doğrulama, Karbon Ayak izi, Su Ayak izi, 50001 Enerji Yönetim Sistemi, Organik ve Vegan Ürün Belgelendirme faaliyetleri de firmanın hizmet kalemleri arasındadır.

UTİKAD ile yapılan iş birliği doğrultusunda UTİKAD üyelerine özel liste fiyatları üzerinden %20 oranında indirim sağlanacaktır.

Söz konusu iş birliği hakkında daha detaylı bilgi almak ve anlaşmadan yararlanmak için UTİKAD üyesi olduğunuzu belirterek IQM Akademi Belgelendirme Eğitim ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:
IQM Uluslararası Belgelendirme Eğitim ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti.
Burşah Çetinbaş
E-Posta: bursah@iqm.com.tr
Web Sitesi:https://www.iqm.com.tr/
Telefon: (0535) 935 26 96
Medical Park Hastaneleri ve Liv Hospital Hastaneleri Medical Park Hastaneleri ve Liv Hospital Hastaneleri ile yapılan iş birliği kapsamında UTİKAD üyeleri ve birinci derece yakınları için muayene ve ameliyatlarda geçerli indirimler tanımlanmıştır. Medical Park Hastaneleri ve Liv Hospital Hastaneleri tarafından muayene, tetkik ve ameliyatlarda %10-20, PCR testinde ise %20-30 oranlarında indirim uygulanmaktadır.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Medical Park Hastaneler Grubu Cari İşlemler Pazarlama ve Operasyon Uzmanı Gönül Akay ile iletişime geçebilirsiniz.

Gönül Akay
Tel: (0212) 227 5555
QSI CERT QSI firması tarafından Karbon Ayak İzi Ölçüm Hesaplama Sistemi kapsamında UTİKAD üyelerine özel tüm ölçeklerdeki firmalar için %20-25 indirim oranı uygulanacak, 8 günlük eğitim ve danışmanlık hizmeti, ECO2ZERO Karbon Yazılımı kullanım desteği bir yıl ücretsiz verilecektir.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için QSI firması Müşteri İlişkileri Müdürü Serenay Çalkavur ile iletişime geçebilirsiniz.

Serenay Çalkavur
Tel: (0531) 504 8447
Reengen  Reengen firması tarafından Karbon Ayak İzi Ölçüm Hesaplama Sistemi kapsamında UTİKAD üyelerine özel tüm ölçeklerdeki firmalar için %20 indirim oranı uygulanacak, sürdürülebilirlik yönetim platformu, testler ve teknik servis hizmeti verilecektir.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Reengen firması Satış Destek Mühendisi Emine Yalçın ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Emine Yalçın
Tel: (0531) 231 6564
Shell & Batı Kurumsal Tedarik Çözümleri Üyelerimizin taşıma ve binek araçları yakıt maliyetlerinde iyileştirme sağlamak amacıyla, Derneğimiz ile Shell & Batı Kurumsal Tedarik Çözümleri ve Satın Alma Hizmetleri firması arasında bir iş birliği yapılmıştır.

Söz konusu iş birliği hakkında daha detaylı bilgi almak ve anlaşmadan yararlanmak için UTİKAD üyesi olduğunuzu belirterek Shell & Batı Kurumsal Tedarik Çözümleri ve Satın Alma Hizmetleri firması Saha Satış Müdürü Harun Kemah ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Harun Kemah
Tel: (0549) 439 1536
E-Posta: harun.kemah@tasittanimasistem.com
Web Sitesi: www.shell.com.tr
ShipsGo ShipsGo firması, canlı takip ile kullanıcılar konteynerlerini canlı bir dünya haritası üzerinde anbean takip edebilmekte ve konteyner numarası, başlangıç-varış limanı, armatör, transit süre, ETA ve geminin varışına ne kadar süre kaldığını yine harita üzerinde görebilmektedir. Ayrıca taşıma işleri organizatörü firmaları bu haritayı web sitelerine entegre ederek müşterilerine de kendi web siteleri üzerinden konteyner takip hizmeti vermektedir.

ShipsGo iş birliği kapsamında henüz ShipsGo tracking hizmetini kullanmayan UTİKAD üyelerine özel olarak ilk satın alımlarında %20 oranında indirim uygulayacaktır. Bu indirim sadece tracking için geçerli olup, 2. ve sonraki satın alımlarda geçerli olmayacaktır.

Detaylı bilgi için aşağıda yer alan firma temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Hüseyin Turgut
E-Posta: huseyin.turgut@shipsgo.com
Web Sitesi: www.shipsgo.com
TEDAR TEDAR tarafından sunulan Tedarikçi Sürdürülebilirlik Sertifikasyon Programı (TEDPORT) ile UTİKAD üyesi firmaların ve tedarikçilerinin ortak bir havuzda toplanması, UTİKAD üyesi firmalara platform üzerinden onaylı ve sertifikalı tedarikçi seçimi yaparak çalışma imkanı sunması amaçlanmıştır.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Arzu Bayrak ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Arzu Bayrak
E-Posta: arzubayrak@tedar.org.tr
Web Sitesi: www.tedar.org.tr
TRANS.EU Trans.eu firması 25.000 nakliye şirketi ve LSP'leri, 150.000'den fazla profesyonel TIR sürücüsü ile bir araya getirirken Avrupa genelinde uluslararası taşımaların tahmini %30'unu gerçekleştirmektedir. Firmanın çözümlerinden 9.000 nakliye şirketi ve 6.000 tedarikçi yararlanmaktadır.

Trans.eu Yük Borsası hizmet kalemleri,
• Özel ve spot yük borsalarının kullanımı,
• 2 kullanıcı sayısı,
• Bütün şubeleri birbirine bağlama imkanı,
• Tüm yüklerin kapalı taşıyıcı ağında firma markasıyla yayınlanması hizmeti sunulmaktadır.

Söz konusu iş birliği hakkında detaylı bilgi için Ömer Gözel ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma Temsilcisi: Ömer Gözel
Telefon: +90 (212) 709 9622
E-Posta: ogozel@trans.eu
Website: www.trans.eu/tr/landing/privatefx/ogozel/