Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / UPS, 50 KAMYONLUK ELEKTRİKLİ ARAÇ FİLOSU ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

UPS, 50 KAMYONLUK ELEKTRİKLİ ARAÇ FİLOSU ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

UPS, 50 KAMYONLUK ELEKTRİKLİ ARAÇ FİLOSU ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR26.02.2018Elektrikli araçların hayatımızın her alanında etkisini hissettirdiği günlerde kargo şirketleri de sektöre kayıtsız kalmamakta kararlı.

Geçtiğimiz yıl elektrikli kamyonlarını duyuran ve bulunduğu sektör gereği her gün binlerce farklı ürünün nakliyesini gerçekleştirmesi gereken büyük şirketlerce yakından takip edilen Tesla zaten herkes tarafından biliniyor ve konuşuluyor. Bununla birlikte MNG, elektrikli araçlar konusundaki birlikteliğini Workhorse ile yapmaya karar verdi.

UPS'in Workhorse ile ilk hedefi 2019 yılına kadar Atlanta, Dallas ve Los Angeles gibi belli başlı bölgelerde test sürüşleri gerçekleştirerek araçlarını geleceğe hazırlamak olacak. Finansal olarak hedefledikleri ise bu elektrikli araçların, standart yakıt kullanan kamyonetleri satın aldıkları fiyatlara mal etmek. Bu sayede uzun vadede şirketin çok yüksek bir maliyet düşüşü sağlaması planlanıyor.

Workhorse'dan yapılan açıklama, ilk etapta şehir içi taşımacılıkta araçların 160 kilometre çapındaki bir alanda kullanılacağı yönünde. Test sürüşleri başarıyla sonuçlanırsa, UPS'in küresel çapta bir değişimi başlatacağını şimdiden söyleyebiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce de önümüzdeki 5 yıl içinde büyük şirketler nakliye işlerini elektrikli araçlara tamamen devredecek mi?

Webtekno

Kaynak: lojiport.com
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr