Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / TURGUT ERKESKİN DEİK LOJİSTİK İŞ KONSEYİ YÜRÜTME KURULU BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN SEÇİLDİ

TURGUT ERKESKİN DEİK LOJİSTİK İŞ KONSEYİ YÜRÜTME KURULU BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN SEÇİLDİ

TURGUT ERKESKİN DEİK LOJİSTİK İŞ KONSEYİ YÜRÜTME KURULU BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN SEÇİLDİ16.01.2018Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İş Konseyleri Olağan Genel Kurulu 11 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşti. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin, DEİK Lojistik İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçildi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) faaliyetlerini daha etkin ve odaklanmış şekilde sürdürebilmesi için üyelerin de desteği ile planlanan, bölgesel üyelikten ülke bazlı yapılanmaya dönüşüm süreci kapsamında İş Konseyleri Olağan Genel Kurulu 11 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Seçimler sonucunda 142 iş konseyinin başkanları ile 6 koordinatör başkanı belli oldu.

2015 yılından bu yana DEİK Lojistik İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve FIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Turgut Erkeskin, yeniden seçildi.

2013 yılında, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Sektörel İş Konseyleri bünyesinde kurulan, DEİK Lojistik İş Konseyi Başkanlığı görevine yeniden seçilen Erkeskin, “DEİK yenilenen konsey yapısı ile Türkiye'nin dış ticaret hacmini geliştirmek için ihtiyaç duyduğu uluslararası ilişkileri geliştirme fonksiyonunu her zamankinden çok daha etkili bir şekilde yerine getirmeye hazırlanıyor. Tabii uluslararası değer zincirinde ülkemizin rekabetçi yönünün geliştirilmesinde, ihracatçı ve ithalatçılarımızın ihtiyaç duyacağı lojistik kabiliyetlerin geliştirilmesinde ve beraberinde ülkemizin hizmet ihracatında lojistiğin birinci sıraya yerleştirilmesinde DEİK Lojistik İş Konseyimizin büyük önemi var. Yeni oluşturduğumuz Yürütme Kurulumuzda Türkiye'nin lojistik sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirmeye gayret ettik. Lojistik hizmet üreticileri, liman işletmecileri, havayolları, hızlı kargo şirketleri ve düzenli gemi hattı işletmecileri yer aldı. UTİKAD ve UND zaten konseyimizin doğal üyeleri. Kurulan güçlü yapı ile ülkemizin ve DEİK'in stratejik hedeflerine ulaşabilmesi için büyük bir gayret ve azimle çalışacağız. Yapılan seçimlerin ve sonuçların hayırlı olmasını temenni ederim” diye konuştu.

Yeni Yürütme Kurulu Belirlendi

Turgut Erkeskin başkanlığındaki DEİK Lojistik İş Konseyi'nin yeni dönemdeki Yürütme Kurulu'nda ise şu isimler yer alıyor: Diane Arcas (Arkas Lojistik A.Ş.), Mehmet Hakan Genç (Marport Liman İşletmeleri San. Tic. A.Ş.), Yusuf Yalçın Dorman (Solmaz Nakliyat ve Tic. A.Ş.), Oğuz Güleç    (Horoz Bollore Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.), Gökalp Çak (Netlog Global Forwarding Taşımacılık A.Ş.), İlker Altun (Eko Mmi Fuarcilik Ltd. Şti), Ali Sedat Özkazanç (MNG Havayolları ve Taşımacılık A.Ş.), Özgür Gökşen Töre Sancak (Ford Otosan A.Ş.), Koral Karşılıklı (Merden Lojistik A.Ş.), Ekin Murat Küçük (Aras Kargo Yurtiçi Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.).

Turgut Erkeskin, konsey başkanlığını iki yıl boyunca sürdürecek.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr