Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / AMACIMIZ KÜRESEL ÇAPTA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

AMACIMIZ KÜRESEL ÇAPTA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

AMACIMIZ KÜRESEL ÇAPTA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 15.01.2018Alışan Lojistik, Marmara, Trakya, Ege, Çukurova ve İç Anadolu Bölgesi'ne hizmet veriyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, firmasını ve gelecek hedeflerini değerlendirdi.

1985 yılında kurulan Alışan Lojistik, kısa sürede Türkiye pazarının önde gelen lojistik hizmet sağlayıcılarından biri haline geldi. Kuruluşundan itibaren sürekli büyüme ve gelişmeyi hedefleyen firma, bünyesine farklı alanlarda çözümler üreten şirketleri ve hizmetleri de katarak büyüme ve gelişmesini sürdürüyor. Alışan Lojistik son yıllarda yüzde 20 seviyelerinde büyüme trendi gerçekleştiriyor. Alışan Lojistik bugün itibariyle toplam 265 bin palet depolama kapasitesi ile Marmara, Trakya, Ege, Çukurova ve İç Anadolu Bölgesi'ne hizmet veriyor.

Daha çevreci, daha sürdürülebilir

Alışan Lojistik, kimyasal madde lojistiği ve tehlikeli kimyasallarla ilgili know how‘ı ile sektörde öncü konumda bulunuyor. Kimya sektörünün en önemli başlıklardan olan tehlikeli kimyasalların elleçlenmesi, taşınması ve depolanması konusunda çok ciddi bir uzmanlığa, güçlü bir altyapıya ve başarılı bir çalışma modeline sahip firma; ulaştığı 450 adet öz mal araç filosunu ihtiyaçlar doğrultusunda düzenli olarak büyütüyor ve gençleştiriyor. Alışan Lojistik Yön Ar-Ge Merkezi; depoda kendi kendini yöneten cihazları, otomasyon sistemleri, otonom ürün toplama sistemleri, otonom ayrıştırma sistemleri, otomatik yükleme ve boşaltma sistemleri gibi sistemlere yönelik bilgi, teknoloji ve yazılımları üretiyor. Alışan Lojistik, Ar-Ge merkezi ile sektöre yön vererek, sektörün kaynak ve süreçlerini optimize etmeyi ve küresel çapta sürdürülebilirlik sağlamayı hedefliyor. İntermodal taşımacılık sistemini aktif olarak kullanan Alışan Lojistik; daha çevreci modlarla, daha sürdürülebilir bir hizmet sağlama hedefiyle çalışıyor. İntermodal taşımacılık; zaman, verimlilik, düşük maliyet, emniyet, süreklilik, hava şartlarından etkilenmeme gibi pek çok artı özellik sunuyor.

(Milliyet)

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr