Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / 4 KITA, 20 ÜLKEDE, 6 BİNİ AŞKIN FİRMA XINERJI TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ KULLANIYOR

4 KITA, 20 ÜLKEDE, 6 BİNİ AŞKIN FİRMA XINERJI TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ KULLANIYOR

4 KITA, 20 ÜLKEDE, 6 BİNİ AŞKIN FİRMA XINERJI TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ KULLANIYOR15.01.2018Web ortamında çalışan ilk ERP çözümü Cargomax ile başlayan öncü çıkış, yeni ürünler T-Maxx ve Logimaxx ile devam ediyor. Xinerji Teknoloji, müşteri deneyimlerini ve IOT servislerini de ürünlerine ekledi.

Xinerji Teknoloji 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde %100 Türk sermayesi ve Türk mühendisleri tarafından kurulmuş bir firma. Bugün, 90'ı aşkın personeliyle, 4 Kıta (Avrupa, Asya, Amerika, Afrika), 20'den fazla ülke ve 6 bin kullanıcıya ulaşan bir teknoloji markası konumuna gelmiş.

Taşıma ve depo yönetim sistemi çözümlerini yeni müşteri ihtiyaçlarına göre sürekli geliştirdiklerini ifade eden Xinerji Teknoloji Genel Müdürü Erkan Durdağı, “Sektörde web platformunda çalışan ilk ERP çözümü Cargomax ile soyunduğumuz öncü rolümüzü yeni ürünümüz T-Maxx ve Logimaxx ile müşteri deneyimlerini ve IOT servislerini de ürünlerimize ekleyerek devam ettiriyoruz. Mobilitenin ağırlık kazandığı süreçte artık tüm sistemlerimiz daha erişebilir ve daha kullanıcı dostu. Yeni SaaS modeli servislerimizle ürünlerimiz her segmentten müşterimizin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir şekilde kullanılabiliyor. Bu da bizi geniş bir yelpazede müşteri ağına kavuşturuyor. Bu geliştirmeleri yaparken kurulduğumuz günden bugüne en önemli gördüğümüz, ürünlerimizin ihtiyaçlara göre esnek olması ve müşterilerimize koşulsuz destek yapılanmasından ödün vermeden organizasyonumuzu güçlendirerek ilerliyoruz” açıklamasını yapıyor.

“Satış sonrası destekte yabancı bağımlılığını bitiriyoruz”

erkan-durdagi.jpgÜzerinde sürekli çalıştıkları ulusal ARGE projelerinin, satıs¸ sonrası destekte yabancı firma bagˆımlılıgˆını ortadan kaldıracağını vurgulayan Durdağı, “Geliştirdiğimiz çözümler, kolay ulas¸ılabilir servis sunabilme avantajı,  satıs¸ sürecini desteklemek adına da pozitif etki olus¸turacaktır. Bu doğrultuda firmamız, sektör öncüleriyle ortak AR-GE projelerine ve katma değeri yüksek ürün geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. 2017 yılında başlanan ve 2 yıl devam edecek KITA Lojistik ile ortak geliştirdiğimiz TÜBİTAK AR-GE projemiz de bunun en güzel örneğidir” diye konuştu.

“Teknolojiyi iyi kullanan şirketler rekabette öne çıkacak”

Özellikle son 10 yılda lojistik operasyonlarının verimli yönetilmesi konusundaki farkındalığın üst düzeye tırmandığının altını çizen Erkan Durdağı, şöyle devam etti: “Büyük çapta ve karmas¸ık süreçleri içeren operasyonların yönetilmesi için bilgi birikimi sagˆlanmış, bilgi teknolojilerine yatırım kapasitesi artırılmıştır.  Bu doğrultuda firmamız sektörel AR-GE projelerine hız ve ağırlık vermiş; TÜBİTAK destekli 2, KOSGEB destekli 1 proje tamamlayarak, bu projelerini ticarileştirmiştir.

Sektörde var olan bilgi teknolojisi çözümlerinin tamamının yabancı kaynaklı oldugˆu ve bunların çok yüksek lisans, yerelles¸tirme ve destek maliyetleri ile sunuldugˆu dikkate alındıgˆında, sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek doğru çözümlerin geliştirilmesine katkı sunmuş ve sunmaya devam ediyor olmaktan dolayı memnunuz.

Digital dönüşüm ile beraber artık sektörde kullanıcı deneyimlerinin ön plana çıktığı, Endüstri 4.0 ile beraber IOT projelerinin ağırlık kazandığı bir döneme giriyoruz. Bu dönemde verdikleri hizmetleri bu teknolojiler paralelinde kullanan şirketlerin kendilerini rekabette öne çıkartacaklarını görüyoruz. Biz de bu dönüşümde iş ortaklarımızın en yakın destekçisi olarak sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmalarının sonuçlarını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sürecin durmaksızın kendimizi ve ürünlerimizi geliştirerek ilerlenmesi gereken bir yol olduğunu bilerek yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yapmaya devam ediyoruz.”

Xinerji Teknoloji'nin hizmet verdiği sektörler

Depo Yazılımları -WMS: Lojistik, Taşımacılık, Üretim, Perakende, Mağazacılık, Tekstil firmaları

Lojistik Yazılımları – LMS: 3-4-5 PL Lojistik Firmaları

Taşımacılık Yazılımları – TMS: Nakliye Ve Taşımacılık Firmaları

Proje Bazlı işler : Bankacılık, Savunma Sanayi

Mobil Oyunlar
 
Selçuk ONUR - LOJİSTİK EKİPMANLAR

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr