Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / UTİKAD ULUSLARARASI E-TİCARET KONFERANSINDAYDI

UTİKAD ULUSLARARASI E-TİCARET KONFERANSINDAYDI

UTİKAD ULUSLARARASI E-TİCARET KONFERANSINDAYDI02.01.2018Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT'nin 20-22 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlediği Uluslararası E-Ticaret Konferansı'na UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve UTİKAD bünyesinde oluşturulan ‘E-ticaret Odak Grubu'nun başkanlığını yürüten Nil Tunaşar katıldı.
 
UTİKAD Başkan Yardımcısı Nil Tunaşar, Doğan Online'ın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslı Sencer'in anahtar konuşmacı olduğu ve moderatörlüğünü Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Türkay'ın üstlendiği “E-ticarette Kargo ve Lojistik” konulu panelde konuşma yaptı. Tunaşar konuşmasında; Fiziksel İnternet Kavramı, Endüstri 4.0'ın lojistikteki küresel etki alanları ve e-ticarette lojistik maliyet kontrolünün önemine değindi.

Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen, Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Aslan Kut, UPU Danışma Komitesi Başkanı Walter Trezek, PAL A.Ş. Direktörü Hakan Bulat, Posta İnovasyon Platformu Başkanı Bernhard Bukovc, UPS Türkiye Genel Müdürü Utku Akaltan, European&Legal Affairs Kurucu Ortağı ve Başkan Yardımcısı Nicholas Zylberglajt'ın da panelist olarak katıldığı panelde e-ticaret girişim platformlarının önemi, e-ticaretin havayolu kargo sektöründen beklentileri, e-ticaretin gelişiminin lojistiği nasıl değiştirdiği, “akıllı lojistik” kavramı gibi konular üzerine konuşuldu.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr