Haftalık Bültenler

Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yetki Belgesi Ücretleri İçin Uygulanan İndirimin 28 Şubat 2022 Tarihinde Sona ErmesiT.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından "Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yetki Belgesi Ücretlerinde İndirimin Uygulanması" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Yapılan duyuruda 30 Aralık 2021 tarihli ve 31705 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Taşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında TİO yetki belgesi indirim süresinin bitim tarihinin Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle 28 Şubat 2022 Pazartesi gününün son gün olarak kabul edilmesinin ve yetki belgesinin yönetmelikte öngörülen sermaye şartının indirim süresince geçici olarak aranmadan verilmesinin uygun görüldüğü bildirilmiştir.
Muafiyetli TİO-ODY ve TİO-ÜDY Belgelerinin Alımı Hakkında UTİKAD BilgilendirmesiTaşıma İşleri Organizatörlüğü Yönetmeliği ve Taşıma İşleri Organizatörlerine Yönelik Mesleki Yeterlilik Eğitimi ve Belgesi Yönergesi kapsamında eğitimden ve sınavdan muaf olarak TİO-ODY ve TİO-ÜDY Belgesi alımı hakkında dernek üyelerinden alınan sorular doğrultusunda UTİKAD tarafından hazırlanan bilgilendirme dokümanını ekte bilgilerinize sunarız.
Kanada’da Olağanüstü Hal İlanıİstanbul Ticaret Odası tarafından "Kanada’da Olağanüstü Hal İlanı" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Yapılan duyuruda 15 Ocak 2022 tarihinde Kanada'ya karantinasız giriş yapmak isteyen tüm kamyon şoförlerine aşı zorunluluğu getirilmesini protesto etmek amacıyla başlatılan "Freedom Convoy" adlı araç konvoyunun devam etmesi üzerine Ottova şehrinde olağanüstü hal ilan edildiği, ülkenin önemli ulaşım kanallarından birisi olan Ambassador Bridge Köprüsü'nün protestocular tarafından bloke edildiği ve ülkede çok sayıda otomobil üretim tesisinin tedarik zincirinde yaşanan yavaşlama sebebiyle üretimlerini durdurmak zorunda kaldıkları belirtilmiştir.
KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programıİstanbul Ticaret Odası tarafından "KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Yapılan duyuruda COVID-19 salgınından etkilenen mikro ve küçük işletmelerin faaliyetlerini sürdürebilmelerini ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmelerini sağlamak için KOSGEB tarafından Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı'nın uygulanmakta olduğu, programın üçüncü başvuru döneminin 31 Aralık 2021 tarihinde ilan edilmiş olduğu ve başvuruların 31 Mart 2022 saat 23.59’a kadar yapılabileceği belirtilmiştir.
CLECAT E-Bülten No.06UTİKAD'ın üyesi olduğu CLECAT (Avrupa Taşıma İşleri Organizatörlüğü, Taşımacılık, Lojistik ve Gümrükleme Hizmetleri Derneği)'ın 06 no'lu e-bülteni yayınlanmıştır.
FIATA E-BültenleriUTİKAD'ın üyesi olduğu ve UTİKAD üyesi firmaların da üye olabileceği FIATA (Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu)'nın 10 ve 17 Şubat 2022 tarihli e-bültenleri yayınlanmıştır.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr