Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / RO RO NAKLİYESİNDE TIR BAŞINA DESTEK

RO RO NAKLİYESİNDE TIR BAŞINA DESTEK

RO RO NAKLİYESİNDE TIR BAŞINA DESTEK04.05.2012

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Ro-Ro taşımacılıkta TIR başına hükümetin nakliye firmalarına destek vereceğini söyledi.

 
AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Suriye'de yaşanan iç karışıklık nedeniyle zor günler yaşayan nakliye firmalarına müjde verdi. Milletvekili Yeşildal, Ro-Ro taşımacılıkta TIR başına hükümetin nakliye firmalarına destek vereceğini söyledi.
 
Partisinin dayanışma kurulu toplantısına katılan AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Suriye'de yaşanan olaylara değindi. Yeşildal, Hatay'daki taşımacılık sektörünün Suriye'de yaşananlardan dolayı büyük sıkıntıya düştüğünün altını çizerek, "Taşımacılık sektörü Suriye'de yaşanan hadiselerden dolayı sıkıntıya düşmüştür. Mersin-Mısır arasında roro seferleri başladı. Ro-Ro gemileri ile yapılacak taşımacılıkta TIR başına hükümetimiz maddi katkıda bulunacaktır." dedi.
 
Suriye'deki karmaşa ve çatışma ortamının bu noktaya gelmemesi için Türkiye olarak çok enerji sarf edildiğini de söyleyen Yeşildal, "Suriye yönetimine çeşitli uyarılarda bulunduk ve kalkan olduk. Ama maalesef gelinen noktada verilen hiçbir söz yerine getirilmedi." diye konuştu.
 
Kaynak:Deniz Haber
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr