Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Denizyolu / TÜRKİYE İLE MISIR ARASINDA RO RO SEFERLERİ

TÜRKİYE İLE MISIR ARASINDA RO RO SEFERLERİ

TÜRKİYE İLE MISIR ARASINDA RO RO SEFERLERİ20.03.2012

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye ile Mısır arasındaki Ro-Ro seferleriyle ilgili anlaşmanın imzaya hazır bir aşamaya geldiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Mısır Başbakanı Kemal Genzuri ile görüştü. Görüşme Kemal Genzuri'nin Nasır City'de bulunan yatırım bakanlığının içindeki başbakanlık ofisinde yapıldı.
 
 
Görüşmeye Mısır Uluslararası İşbirliği Bakanı Feyza Ebulnega da katıldı.
 
Atalay, yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, görüşmede geçiş sürecinde bulunan Mısır'a Türkiye'nin ne yönde yardım yapabileceğini ele aldıklarını belirterek, Mısır'ın Arap dünyasının lideri konumunda olduğunu söyledi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin ve Suriye konusundaki görüşlerini ve mesajlarını Mısır Başbakanı Genzuri'ye ilettiğini kaydeden Atalay, aynı şekilde Mısır tarafının da Türkiye'ye verdiği mesajları Başbakan Erdoğan'a ileteceğini açıkladı.
 
Mısır ile bölgesel, ekonomik ve diğer işbirliği konularını görüştüklerini kaydeden Atalay, bir gazetecinin sorusu üzerine Türkiye ile Mısır arasındaki Ro-Ro seferleriyle ilgili anlaşmanın imzaya hazır bir aşamaya geldiğini belirtti.
 
Kaynak: Denizhaber

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr