Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Denizyolu / İSKENDERUN LİMANININ KAPASİTESİ ARTIYOR

İSKENDERUN LİMANININ KAPASİTESİ ARTIYOR

İSKENDERUN LİMANININ KAPASİTESİ ARTIYOR09.02.2012

Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İskenderun Limanının kapasite artırımı ile ilgili ÇED raporunun onaylandığını açıkladı.

 
Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İskenderun Limanının kapasite artırımı ile ilgili ÇED raporunun onaylandığını açıkladı. İskenderun Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Doğu Akdeniz kıyısında yer alan ve Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş.tarafından planlanan İskenderun Limanı Kapasite Artırımı Projesi ile ilgili hazırlanan ÇED raporu, inceleme ve değerlendirme komisyonu tarafından ÇED yönetmeliğinin 12.maddesi gereğince incelenmiş ve değerlendirilmiş olup, inceleme ve değerlendirme süreci sona erdirilmiştir." denildi.
 
Açıklamada, "Hazırlanan rapor İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai ÇED Raporu olarak kabul edilmiştir. İskenderun Limanı Kapasite Artırımı Projesi hakkında ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevresel Etki Değerlendirmesi olumlu kararı verilmiştir." ifadesi yer aldı.
 
Kaynak: Deniz Haber
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr