Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / OMSAN LOJİSTİK, 30 BİN M2’LİK YENİ BİR DEPO DAHA AÇACAK

OMSAN LOJİSTİK, 30 BİN M2’LİK YENİ BİR DEPO DAHA AÇACAK

OMSAN LOJİSTİK, 30 BİN M2’LİK YENİ BİR DEPO DAHA AÇACAK 02.01.2012

Toplam 150 bin metrekarelik 12 adet deposunda yılda yaklaşık 1 milyon palet ve 5 milyon koli elleçleyen Omsan Lojistik, 2012’de, İstanbul Avrupa yakasında 30 bin m2’lik yeni bir depo daha açmayı planlıyor

Toplam 150 bin metrekarelik 12 adet deposunda fmcg, otomotiv, telekomünikasyon, inşaat, petrokimya, elektronik, gıda ve tekstil sektörlerine başarılı bir şekilde depolama ve elleçleme hizmeti veren Omsan Lojistik aynı zamanda müşterilerine depodan dağıtım ve kargo hizmetlerini de titizlikle sunuyor. Omsan depolarında yıllık yaklaşık 1 milyon palet ve 5 milyon koli elleçlemesi gerçekleştiriliyor.

Omsan Lojistik, depolarında barkod kontrollü süreçler ile operasyonlar için gerekli Fifo, Fefo, Lifo, lot takibi, seri no takibi, Üretim tarihi, son kullanma tarihi kriterleri ile çalışırken; müşterilerine 7/24 esasına göre web tabanlı stok bilgisi, güvenlik, uluslararası uygun yangın emniyeti hizmetleri ile tüm kaza ve doğal afetlere karşı sigorta uygulamaları sunuyor.
 
Omsan Müşterilerine depo tesisleri ile  aynı yerde antrepo avantajını sağlıyor!
 
Omsan müşterileri, antrepoların serbest depolarla aynı binada olmasının verdiği avantaj ile ara nakliye için ek ödeme yapmak zorunda kalmıyor.
Omsan’ın İstanbul Tuzla Depo’sunda serbest depo ile aynı binada Dilovası ve Erenköy Gümrüğü’ne bağlı antrepoları ile Kıraç Depo’sunda Ambarlı ve İzmir Depo’sunda Alsancak Gümrüğü’ne bağlı antrepoları bulunuyor.
 
Omsan, dileyen müşterileri için  depo dağıtımını kendisi yönetiyor!
 
Dağıtım organizasyonunda yeterli sinerjiyi oluşturmayı başarmış olan Omsan, müşterilerine ait ürünlerin depodan yapılan dağıtımlarını kendi iç organizasyonunda yöneterek ortak kaynak kullanımı ve esnek çalışma stratejisi uyguluyor. Böylece müşteriler kendi operasyon sorumluları dışında depo ve dağıtım işleri için farklı kişilerle irtibat kurmak zorunda kalmıyor.
 
OMSAN müşterilerinin  yerinde yönetim ayrıcalığı var!
 
Omsan, tecrübeli kadroları ile müşterilerinin depolarını yerinde yöneterek müşterilerinin maliyetlerinin azaltmasını sağlayarak verimli iş sonuçlarına imza atıyor. Tam sistem entegrasyonu ile ortak platformlarda belirlenmiş performans kriterleri ile müşterilerinin depolarını fiziksel ve sistemsel olarak verimli hale getiriyor. Depodan dağıtım hizmetlerini de üstlenen Omsan, ortaklıkta gerçekçi iş sonuçları üretmesi ile müşteri yöneticilerinin ana işlerine odaklanmalarını kolaylaştırıyor.
 
Omsan yeni depoları ile tecrübelerini paylaşmak istiyor!
 
İstanbul (Anadolu) , Ankara, İzmir, Bursa depolarına ilave olarak özellikle İstanbul Avrupa Yakasındaki müşterilerine hizmet vermek üzere 15 bin metrekarelik yeni bir depoyu daha hizmete açan Omsan, 2011 ‘de hizmete açtığı Mersin, Orhanlı Depo’ları ile müşteri taleplerini hızlı bir şekilde karşılıyor. Buna ilaveten Omsan, 2012 yılı içinde, Avrupa Yakasında 30 bin metrekarelik yeni bir depoyu daha açmayı planlıyor.

Birçok sektöre depolama hizmet sunan Omsan Lojistik, özellikle artan tekstil müşterilerinin taleplerini karşılamak üzere 3 milyon adet stoklama yapacak yeni bir tekstil otomasyon sistemi kurmak için çalışmalarını da sürdürüyor.

Kaynak:Lojistik Haber