Havayolu

142. HANKOK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ142. HANKOK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hava Nakliyatını Kolaylaştırma Komitesi (HANKOK) 142. Toplantısı, 07 Ekim 2011 tarihinde Erzincan Havaalanı Terminal Binası'nda  gerçekleştirildi.
 
SHGM Havaalanları Daire Başkanı M. Cemil ACAR Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, DHMİ Genel Müdürlüğü'nden Daire Başkanı Fazlı ŞAL, çeşitli havaalanlarının Başmüdürleri ve Mülki İdare Amirleri ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

141. HANKOK Toplantı Raporu ile 142.  HANKOK Toplantı Taslak Gündemi'nin  Komite Üyelerince kabul edilmesiyle başlayan ilk oturumda,  bir önceki toplantıda alınan kararların son durumu ve bugüne kadar geçen sürede Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yapılan çalışmalar ile ilgili olarak Komite Başkanı tarafından katılımcılara bilgi verildi.

Havaalanlarındaki apron trafiğinde kazalarda yaşanan artışların ele alındığı oturumda,  bu konuda 2010 ile 2011 yıllarının değerlendirmesine ilişkin sunum yapılarak, kazaların ana nedenleri konusunda katılımcılar bilgilendirildi.

Toplantıda ayrıca, katılımcıların önerileri doğrultusunda Güvenlik/Kolaylıklar, Terminal İşletmeciliği/Yer Hizmetleri, Kargo, Temsil ve Gözetim, ve diğer konular başlığı altında gündeme alınan maddeler de görüşüldü.

Bir önceki HANKOK toplantısında alınan karar gereğince DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından SMART projesi hakkında bir sunum gerçekleştirilerek, havaalanlarında devam eden iyileştirme çalışmaları ile istatistikler hakkında da genel bir sunum yapıldı.

Havacılık alanında önemli konuların ele alındığı, alt çalışma gruplarının oluşturulduğu,  aynı zamanda ileriye dönük çözümlerin de paylaşıldığı bir platform niteliğindeki HANKOK'un 142. Toplantısı, yaklaşık 70 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. 
 
Kaynak:SHGM

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72