Havayolu

EUROCONTROL GENEL MÜDÜRÜ TÜRKİYEDEEUROCONTROL GENEL MÜDÜRÜ TÜRKİYEDE

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) Genel Müdürü Sayın David McMillan 19-20 Eylül 2011 tarihlerinde Sivil Havacılık Genel Müdürü Sayın Bilal Ekşi'yi makamında ziyaret etti.

Bilal Ekşi'nin Genel Müdür olarak atanması sonrasında nezaket ziyareti olarak gerçekleşen görüşme sonrasında ilgili sivil/asker paydaşlar ile Eurocontrol heyeti arasında bir görüşme yapılmıştır.

Yapılan görüşmede, Avrupa Hava Trafik Yönetiminin geleceği açısından önemli görülen çeşitli konularda fikir alış verişinde bulunulmuş olup, bu çerçevede özellikle, Şebeke Yöneticisinin atanmasına ilişkin gelecek adımlar, AB ile Eurocontrol arasında imzalanması öngörülen Üst Düzey İşbirliği Anlaşması, Tek Avrupa Hava Sahası (SES), SESAR gibi konularda ilerleme ve beklentiler ile ülkemiz tutumu gözden geçirilmiştir.

Ayrıca, ICAO tarafından da hassasiyetle takip edilen ve AB bünyesinde uygulama çalışmaları devam eden CO2 emisyonlarının azaltılması konusunda ki güncel gelişmeler üzerinde durularak hazırlanması gereken ülke eylem planları ele alınmıştır.

SHGM

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72