Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / EN AĞIR YÜK TAŞIMACILARI BAŞKANLIĞINA EMRE ELDENER SEÇİLDİ

EN AĞIR YÜK TAŞIMACILARI BAŞKANLIĞINA EMRE ELDENER SEÇİLDİ

EN AĞIR YÜK TAŞIMACILARI BAŞKANLIĞINA EMRE ELDENER SEÇİLDİ 19.09.2011

Kıta Lojistics Genel Müdürü Emre Eldener, ağır yük taşımacılığında kıtalararası önemli meslek örgütlerinden biri olan Heavy Lift Group’un başkanlığına seçildi.

Barajlar, enerji santralleri, komple üretim tesisleri gibi dev boyutlu yapılara yönelik adrese teslim proje ve ağır yük taşımacılığı sahalarında faaliyet gösteren firmalardan oluşan Heavy Lift Group’un merkezi Amsterdam’da bulunuyor.

Japonya’dan Suudi Arabistan’a, ABD’den Hindistan’a kadar dünyanın çok sayıda ülkesinde faaliyet gösteren örgütün tarihinde ilk kez bir Türk, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Antwerp’te kapalı oy sistemi ile gerçekleştirilen seçimde daha önce Genel Sekreter olarak görev yapan Emre Eldener oy birliği ile bu kez başkanlık görevi için seçildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kıta Lojistics Genel Müdürü Emre Eldener,  birçok sektörde olduğu gibi lojistik alanında da Türk yöneticilerin uluslararası organizasyonlarda önemli mevkilere gelmeye başladığının olumlu bir gelişme olduğunun altını çizdi. 

Eldener; “Yaklaşık 50 üyesi bulunan Heavy Lift Group, ağır nakliye ve proje taşımacılığı konularında uzman, ülkelerinin önde gelen armatör, havayolu ve lojistik firmalarından oluşan 25 yıllık bir organizasyondur.  Üyeler yılda iki kez toplanır, deneyimlerini paylaşır ve global olarak taşıma çözümleri üretmeyi hedefler. Dünya üzerinde gerçekleştirilen neredeyse tüm endüstriyel yatırım projelerinde mutlaka bir Heavy Lift Group üyesinin de emeği vardır. Bu grubun başkanlığına seçilmemiz, Kıta Logistics’in Türkiye sınırları dışında da bir başarı ve kabul gördüğü anlamına gelmektedir” dedi.

Kaynak:Lojistik Haber

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr