Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / EUROCONTROL BAŞKAN YARDIMCILIĞI TÜRKİYEDE

EUROCONTROL BAŞKAN YARDIMCILIĞI TÜRKİYEDE

EUROCONTROL BAŞKAN YARDIMCILIĞI TÜRKİYEDE25.08.2011

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) Geçici Konsey (PC) Başkan Yardımcılığı görevine Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın seçilmiştir.
 
Geçtiğimiz yıllarda Teşkilat nezdinde yapılan etkin ve yoğun çalışmaların Teşkilat bünyesinde kabul görmesi ve aday olarak gösterilen ülkemiz temsilcisinin üye ülkeler tarafından olumlu karşılanması neticesinde bu görevin ülkemiz tarafından yürütülmesi kararlaştırılmıştır.
 
Bu doğrultuda, Eurocontrol PC Başkanı'ndan 23 Ağustos 2011 tarihinde alınan yazı ile, SHGM Genel Müdür Yardımcısı Sayın Haydar Yalçın'ın 04 Ağustos 2011 – 31 Aralık 2012 tarihlerini kapsayan süre için Eurocontrol PC Başkan Yardımcılığı'na seçildiği bildirilmiştir. 
 
Bununla birlikte, Eurocontrol Emniyet Düzenleme Komisyonu (SRC) Başkan Yardımcılığı da halen SHGM Hava Seyrüsefer Daire Başkanı G. Betül Doğan tarafından yürütülmektedir.
 
Son yıllarda Avrupa sivil havacılığında önemli rol üstlenen Türkiye'nin ikinci kez bu göreve seçilmesi, etkinliğinin güçlenerek devam edeceğini göstermesi bakımından önem taşımaktadır.

SHGM