Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / UPS HİZMET AĞINI GENİŞLETİYOR

UPS HİZMET AĞINI GENİŞLETİYOR

UPS HİZMET AĞINI GENİŞLETİYOR24.05.2011

Direkt uçuşlar, hem paket hem de ağır yük gönderileri için Hong Kong’dan, Türkiye ve Avrupa’ya en geniş kapsamlı ertesi gün teslimat hizmeti sunmayı sağlıyor.

Dört direkt uçuşun eklenmesiyle UPS, Hong Kong’dan Avrupa’ya her hafta toplamda 11 uçuş hizmeti sunuyor. Bu hizmet, şirketlerin bölgeye daha kolay erişmeleri ve Avrupa ile iş yürütmeleri için daha fazla seçenek sağlıyor. UPS artık, Hong Kong’dan Avrupa’ya ertesi gün para iade garantili teslimatı ile rakiplerinden daha çok bölgeye ulaşıyor. Bu direkt uçuşlar ile Hong Kong’dan Türkiye’ye gönderilen ekspres paket ve hava kargo gönderileri eskiden 2 gün içinde teslim edilirken artık ertesi gün teslim edilebilecek.

Modern B747-400 uçağı ile yapılacak yeni günlük direkt uçuşlar Almanya’nın Köln şehri ile Hong Kong arasında köprü oluşturacak.  Söz konusu uçuşlar, UPS’in Hong Kong ile Köln arasında hali hazırda Dubai üzerinden haftalık olarak devam ettirdiği yedi uçuşa ek olarak getiriliyor.

Yeni hizmet, 34 ülkede gümrüksüz küçük paket ve mektup servisi ve 18 ülkede gümrüklü küçük paket hizmeti ile Avrupa’nın dört bir yanını kapsayan geniş bir hizmet ağı oluşturuyor. UPS ekspres kargo servisi ile İstanbul, Paris, Milan, Prag, Frankfurt, Madrid, Barselona ve Kopenhag da dâhil olmak üzere bir günde 18 ülke ve Avrupa çapında 39 şehire teslimat yapılabilmekte.

UPS’in Köln hava aktarma merkezi, şirketin kapsamlı ve entegre Avrupa hava ve kara ulaştırma ağının merkezi olarak 460 operasyon merkezi ve 156 günlük Avrupa içi uçuş noktasını içeriyor ve UPS'in Avrupa'daki her adrese teslimat yapmasını sağlıyor. Bu etkin ağ, dünyanın en gelişmiş teknolojileriyle destekleniyor ve şirketlere tek bir lojistik hizmet sağlayıcısı ile neredeyse her pazara kapıdan kapıya ulaşma imkanı sunarak rekabetçi bir avantaj sağlıyor.

UPS Uluslar arası Başkanı Dan Brutto konu hakkında şunları söyledi: “Hong Kong, Çin topraklarına yakınlığı ve dünyanın geri kalanına olan güçlü ticaret bağlantıları nedeniyle, UPS için stratejik bakımdan önemli bir pazar. AB ile birçok Asya pazarının önemli bir ticaret ortağı hâline gelmesiyle birlikte bu uçuşların başlatılması, bu ticari hatlarda ek ve daha hızlı gönderi seçenekleri sunarak Asya işletmelerine olan sorumluluğu göstermektedir.”

UPS Asya Pasifik Başkanı Derek Woodward ise şunları ekledi: “Yeni direkt uçuşlar, müşterilerimize Avrupalı iş ortaklarıyla ticaret yaparken hızlı ve etkili bir seçenek sunarak Hong Kong ve Avrupa arasındaki transit geçiş süresini belirgin ölçüde azaltmaktadır. Pazara hızlı ulaşım, değişen pazar taleplerine daha hızlı yanıt vermelerini sağlıyor ve buna karşılık olarak da müşterilerine daha iyi hizmet vermelerine yardım ediyor. Ayrıca yeni uçuşlar, hızla büyüyen Hong Kong – Avrupa hattını destekleme imkanı sunarak hava kargo hizmetleri alan müşterilerimizin çoğunun bu hizmetten yararlanmasını sağlayacaktır.”

Kaynak Lojiport

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr