Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Denizyolu / ALAPLI EKONOMİSİNİN LİMANA İHTİYACI VAR

ALAPLI EKONOMİSİNİN LİMANA İHTİYACI VAR

ALAPLI EKONOMİSİNİN LİMANA İHTİYACI VAR28.04.2011

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Rahmi Yapar, ilçelerinde yapılması düşünülen liman inşaatının bir önce başlatılmasını istediklerini bildirdi.

Alaplı ekonomisinin limana ihtiyacı var

Rahmi Yapar yaptığı açıklamada, Alaplı Organize Sanayi ve liman bölgesinde yatırım yapmayı planlayan firmaların karar vermesini beklediklerini, liman inşaatının başlamasıyla ilçede ekonomik ve istihdam anlamında büyük rahatlama olacağını söyledi.

Tersanelerin kapanması ve Libya'daki olayların ardından yüzlerce kalifiye işçinin Alaplı'ya geri dönmesinin, ilçedeki işsiz sayısını artırdığını anlatan Yapar, şöyle dedi:

"Alaplı'nın bu limana büyük ihtiyacı var. İlçemizle birlikte bölge için büyük kazanç kapısı olacak liman, Batı Karadeniz Bölgesi'ne hitap edecektir. Tersanelerin kapanması ve Libya'daki olaylardan sonra memleketlerine geri dönmek sorunda kalan yüzlerce işçi işsiz kaldı. Liman inşaatının başlamasıyla ilçedeki işsizlik sorunu kökten çözülecektir. Burada siyasetçilere büyük görevler düşmektedir. Liman bölgesinde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların bir an önce karar vermelerini istiyoruz. Limanın bu aşamaya gelmesinde büyük emekleri olan başta ALPORT Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Yılmaz, Vali Erdal Ata, Kaymakam, milletvekilleri ile Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç ve siyasetçilerimize teşekkür ediyoruz. Liman inşaatının başlamasıyla Alaplı özlediği günlerine kavuşacaktır."

Kaynak: Ulasim Online

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr