Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ULAŞTIRMA BAKANLIĞINA HABİB SOLUK ATANDI

ULAŞTIRMA BAKANLIĞINA HABİB SOLUK ATANDI

ULAŞTIRMA BAKANLIĞINA HABİB SOLUK ATANDI08.03.2011

12 Haziran'daki genel seçimlerde milletvekili adayı olacak 3 bakanın yerine vekaleten 3 müşteşar atandı.

Üç bakanın yerine üç müşteşar atandı
12 Haziran'daki genel seçimlerde milletvekili adayı olacak 3 bakanın yerine vekaleten 3 müşteşar atandı.
 
12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili adayı olacak olan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yerine vekaleten 3 yeni isim atandı. Atamalara göre, Ulaştırma Bakanlığı'na Müşteşar Mehmet Habib Soluk, İçişleri Bakanlığı'na Müşteşar Osman ve Adalet Bakanlığı'na Müşteşar Ahmet Kahraman getirildi.

Mehmet Habib Soluk kimdir?
Mehmet Habib Soluk, 1950 yılında Sivas'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Soluk, Denizcilik Bankası Anonim Ortaklığı ve Türkiye Gemi Sanayi A.Ş. Camialtı Tersanelerinde çeşitli görevlerde bulundu.

2003 yılında Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yatırım Planlama ve İzleme Şube Müdürlüğü yaptı. 2003-2004 yıllarında Denizcilik Müsteşarlığı APK Dairesi Başkanlığı ve PTT Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Soluk, bir süre Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürü olarak görev yaptı, ardından Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı'na getirildi. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı'na atanan Mehmet Habib Soluk, Fransızca biliyor.