Havayolu

SİVAS HAVAALANI BİNASI 5 ARALIKTA AÇILIYORSİVAS HAVAALANI BİNASI 5 ARALIKTA AÇILIYOR03.12.2010

Sivas Havaalanı Terminal Binası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 5 Aralık Pazar günü yapılacak. 

AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru yapımı tamamlanan Sivas Havaalanı Terminal Binası açılışını Pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceğini söyledi. Kuru, İl Teşkilatı Binası'nda yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan'ın Pazar günü saat 13:00'te Sivas Havaalanına gelerek burada yeni terminal binasının açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.

TERMİNAL BİNASI İÇİN 44 MİLYON LİRA HARCANDI
Açılacak olan Sivas Havaalanı Terminal Binası için 44 milyon Türk Lirası harcandığını belirten AK Parti İl Başkanı Kuru terminal binasında, iç ve dış hatlar ayrı olmak üzere toplam 4 yolcu salonunun bulunduğunu, 2 milyon yolcu kapasitesine sahip olduğunu, aynı anda 5 uçağın yanaşabileceği bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Açılışların ardından Başbakan Erdoğan'ın havaalanından şehir merkezine geçerek burada çeşitli ziyaretlerde bulunacağı öğrenildi.

Çeşitli açılış ve ziyaretler için Sivas'a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da eşlik edeceği öğrenildi.

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72