Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ULAŞTIRMA BAKANI YILDIRIMA VİZYON ÖDÜLÜ VERİLDİ

ULAŞTIRMA BAKANI YILDIRIMA VİZYON ÖDÜLÜ VERİLDİ

ULAŞTIRMA BAKANI YILDIRIMA VİZYON ÖDÜLÜ VERİLDİ30.06.2010

Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu tarafından Vizyon ödülüne layık görülen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ödülü, ıssız tren istasyonlarında, yol boylarında, postanelerde, havaalanlarında, limanlarda, Türkiye'nin 5 bin şantiyesinde gece-gündüz çalışan 100 bin kişilik ulaşım ve iletişim ailesi adına aldığını söyledi.

Dolmabahçe Sarayı'nın bahçesinde düzenlenen ödül töreni, Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonunun çalışmalarına ilişkin sinevizyon gösterisiyle başladı. Törende, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ''halk'' ödülüne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ''uluslararası ilişkiler ve barış'' ödülüne, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ''barış'' ödülüne, Ulaştırma Bakanı Yıldırım da ''Vizyon'' ödülüne layık görüldü.

TBMM Başkanı Şahin'in ödülünü Milli Saraylar Daire Başkanı Yasin Yıldız, Başbakan Erdoğan'ın ödülünü Bakan Yıldırım, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun ödülünü ise Dışişleri Bakanlığı Personel Dairesi Başkanı Abdurrahman Bilgiç aldı. Bakan Yıldırım, Başbakan Erdoğan'ın resmi bir ziyaret amacıyla yurt dışında bulunduğunu hatırlatarak, kendisine tevdi edilen ödülü almaktan büyük onur duyduğunu ifade etti. Kendisine verilen ''vizyon'' ödülünü, eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli'nin elinden alan Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, kendisini bu ödüle layık gören jüri üyelerine ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına teşekkür ederek, Türk milletinin hizmetinde olmak için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. ''Bu ödülü, ıssız tren istasyonlarında, yol boylarında, postanelerde, havaalanlarında, limanlarda, Türkiye'nin 5 bin şantiyesinde gece-gündüz çalışan 100 bin kişilik ulaşım ve iletişim ailesi adına alıyorum. Onların emeği, gayreti olmasaydı, bu hizmetlerin hiçbirisi olmazdı'' diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Ne başardıysak, neye muvaffak olduysak, bu ekip ve takım anlayışıyla yaptığımız çalışmalar sayesindedir. Bu ulaşım ve bilişim ailesinin tek bir hedefi var; büyük ülkemizi, ulu önder Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak. Milletimizin bize verdiği güçle, bu yolda kararlılıkla Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine adım adım yaklaşıyoruz.''

Yıldırım, Pakdemirli'nin, Ulaştırma Bakanlığı dahil olmak üzere birçok bakanlık görevinde bulunduğunu, vizyonuyla ülkeye katkılar sağladığını dile getirerek, ''Bu ödülü onun elinden almak, benim için ayrı bir bahtiyarlık. Türkiye'nin 57 ilinde 10 binden fazla derneği bünyesine alan ve Türkiye'nin demokratikleşmesi, AB katılımı için fevkalade önemli çalışmalar yapan en büyük sivil toplum kuruluşunun bu ödüle beni layık görmesinin, diğer birçok ödülden daha anlamlı olduğunu düşüyorum'' şeklinde konuştu.
Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Ekşi de bu ödül törenini Türkiye'de kendi dalında başarılı olan kişi ve kurumlar için düzenlediklerini, bu ödüllerin gelecek yıllarda daha geniş alanlarda dağıtılacağını söyledi.

Törende, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya ''kamu hizmetleri'' ödülü, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'e ''iletişim'' ödülü, TUSKON Genel Başkanı Rızanur Meral'e ''girişimcilik'' ödülü, Ana Çocuk Eğitim Vakfına ''sivil toplum kuruluşu'' ödülü, Ziraat Bankasına ''ekonomi'' ödülü, İstanbul Kültür Sanat Vakfına ''güzel sanatlar'' ödülü, İSMEK'e ''eğitim'' ödülü, Prof. Dr. Hüseyin Atay'a ''din bilimleri'' ödülü, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'a ''spor'' ödülü, Prof. Dr. Münci Kalayoğlu'na ''sağlık'' ödülü verildi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de böyle bir oluşumdan ödül almanın kendisi için büyük bir onur olduğunu, 7 bin 500 TRT çalışanı adına bu ödülü aldığını dile getirdi.

Ödül törenine, Gümüşhane Valisi Ender Salihoğlu ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: UBAK
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr