Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / DHMİ, 77.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

DHMİ, 77.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

DHMİ, 77.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI25.05.2010

Kuruluşunun 20 Mayıs`da 77. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Esenboğa Havalimanı Eğitim Tesislerinde düzenlenen akşam yemeği çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Geceye eşi, gelini ve torunuyla katılan Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM`ın yanısıra Çin Halk Cumhuriyeti Demiryolları Bakanı Liu ZHİJUN, TSE Başkanı Tahir BÜYÜKHELVACIGİL, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habip SOLUK, Müsteşar Yardımcıları Mustafa FIRAT, Suat Hayri AKA, Talat AYDIN, THY Genel Müdürü Temel KOTİL, TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN, Özel Şirket Yetkilileri, DHMİ üst düzey yöneticileri, Havalimanı/Havaalanı Başmüdür ve Müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Kutlama gecesine ev sahipliği yapan Genel Müdürümüz Orhan BİRDAL 20 Mayıs 1933`de başlayan havacılık serüvenimizin Atatürk`ün bizlere gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemekte olduğunu belirterek Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü çalışanlarının emekleri ve gayretli çalışmalarıyla Türk Sivil Havacılığının bugün dünyada en prestijli konuma gelmesini sağladığını belirtti. Türkiye`nin IFR trafik artışında dünya şampiyonluğunu yakaladığını belirterek Kuruluşumuzun ülke ekonomisine yaptığı katkılara da değinen Sayın BİRDAL gösterilen istikrarlı büyüme trendine sayın Bakanımızın önderliğinde ulaşıldığını da sözlerine ekledi.    
 
Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM da 1933 yılından bugüne gelinen noktada her kalkan uçakta yüreği titreyen, her inen uçakta yüreği ferahlayan DHMİ personelinin büyük katkısı olduğunu belirterek, bu başarı DHMİ personelinin iftiharıdır dedi. Bakan YILDIRIM Türkiye`de uçak yolculuğu kültürünün tabana ulaşıtığını belirterek Türkiye`nin kıtalararası uçuşta gittikçe en önemli transfer merkezi haline geldiğini ve havaalanlarımızın ardı ardına aldıkları ödüllerden dolayı Devlet Hava Meydanları İşletmesi personelini tebrik etti.
 
Konuşmaların ardından TSE Başkanı Tahir BÜYÜKHELVACIGİL DHMİ Genel Müdürü Orhan BİRDAL`a yenilenen İSO 9001 belgesini verdi. Ardından Bakan YILDIRIM torunu Bahar Sena, DHMİ Genel Müdürü Orhan BİRDAL, Genel Müdür Yardımcısı Funda OCAK, Mehmet ATEŞ ile oğlu Tuna 77. yıl pastasını kesti. Gecenin sonunda Ulaştırma Bakanımız Eğitim tesisleri bahçesine bir fidan dikti.

Kaynak: DHMİ
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr