Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ALMAN ULAŞTIRMA BAKANINDAN TRANSPORT LOGISTIC CHINE ÖNCESİ AÇIKLAMALAR

ALMAN ULAŞTIRMA BAKANINDAN TRANSPORT LOGISTIC CHINE ÖNCESİ AÇIKLAMALAR

ALMAN ULAŞTIRMA BAKANINDAN TRANSPORT LOGISTIC CHINE ÖNCESİ AÇIKLAMALAR25.05.2010

Alman Ulaştırma Bakanı Dr. Peter Ramsauer, Transport Logistic China Fuarı öncesinde Çin’e ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Ramsauer “Global ekonomik koşullar normalleşiyor, bu bağlamda demiryolları kullanılarak daha hızlı taşımacılık yapılabilmesi için çalışmalar yapılmalı. Böylelikle, iki endüstri ülkesi arasındaki ortaklık daha da güçlenecektir.”
Çin'in her geçen gün daha da büyüyen ekonomisi sebebiyle lojistik yatırım talebi içinde olduğunu belirten Ramsauer, lojistik alanında dünyanın önde gelen ülkesi olan Almanya'nın lojistik alanında Çin'le birlikte birçok ortak girişimde bulanabileceğini açıkladı.

Sürekli ekonomik büyüme gösteren Çin'in Alman lojistik şirketlerinin ilgisini çektiğini belirten Ramsauer, Avrupa dışında Almanya için en büyük ikinci pazarın Çin olduğunu söyledi. Birçok Alman lojistik firmasının Çin'de gerek yerel partnerlere ortaklık, gerek bağlı kuruluşlarla servis sağlamak olsun, Çin'de faaliyet gösterdiğini aktaran Ramsauer, Çin'de yüksek kaliteli lojistik hizmetleri için büyük bir talep olduğunun altını çizdi.
Transport Logistic China'nın uluslararası lojistik sektörü için önemli bir toplanma merkezi olduğunun altını çizen Ramsauer sanayi, ticaret, lojistik sektörü temsilcilerinin bu toplantıda potansiyel iş ortakları ve müşterileri ile temaslarda bulanabileceklerine dikkat çekti. Almanya Lojistik Konseyi'nin bu fuar kapsamında çalışmalarda bulanacağını aktaran Ramsauer, bu şekilde Çin firmalarıyla Alman lojistik firmaları arasında bir iletişim köprüsünün oluşturulacağını sözlerine ekledi.

Uluslararası lojistik, telematik ve taşımacılık fuarı Transport Logistic China, dördüncü kez düzenleniyor. Fuar 08-10 Haziran 2010 tarihlerinde Şangay'da gerçekleştirilecek. Bu fuar lojistik, taşıma ve telamatik alanında Asya'daki en önemli buluşma olarak görülüyor. China 2008 ve Air Cargo China 2008 fuarları, 46 ülkeden 431 katılımcıya ev sahipliği yapmıştı. 77 ülkeden 11.215 ziyaretçinin katıldığı bu fuarlar kapsamında, birçok konferans ve etkinlikler düzenlenmişti. UTA Lojistik Dergisi, Transport Logistics China'nın medya partneri olarak katılım gösteriyor.
Kaynak: UTA Lojistik
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr