Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / TAVA EN İYİ HAVALİMANI İŞLETMECİSİ ÖDÜLÜ

TAVA EN İYİ HAVALİMANI İŞLETMECİSİ ÖDÜLÜ

TAVA EN İYİ HAVALİMANI İŞLETMECİSİ ÖDÜLÜ05.05.2010

TAV Havalimanları, havacılık sektörünün en iyilerinin belirlendiği "Gelişen Piyasalar Havalimanı Ödülleri-Emerging Markets Airport Awards (EMAA)" kapsamında üç dalda ödüllendirildi.

TAV Havalimanları "En iyi havalimanı işletmecisi" seçilirken TAV Havalimanları'nın işlettiği Gürcistan'ın Tiflis ve Tunus'un Monastir Habib Bourguiba Uluslararası Havalimanı da kendi bölgelerinin "en iyi"leri olarak belirlendi.
 
Bu yıl ilki düzenlenen ve gelişmekte olan pazarların nabzını tutmayı hedefleyen Emerging Markets Airport Awards ödülleri Birleşik Arap Emirlikleri'nden Dubai'de düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
Ödüllerin TAV çalışanlarını motive ettiğini belirten TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, "Kuruluşumuzun 10. yılını kutladığımız 2010'da Türkiye, Gürcistan, Tunus ve Makedonya'da 10 havalimanı işletiyoruz. İşlettiğimiz havalimanları ile gelişen havacılık endüstrisinin nabzını tutan EMAA'da ‘En iyi havalimanı işletmecisi' seçilmek bizi gururlandırdı. Ayrıca Gürcistan ve Tunus'ta işlettiğimiz havalimanlarının gelişmekte olan pazarların ‘en iyi'leri olarak seçilmeleri bizim için oldukça önemli. Çünkü TAV Havalimanları olarak gelişmekte olan pazarlara çok ciddi yatırımlar yapıyoruz" diye konuştu.
 
Yolcu sayısı arttı
Şener, TAV Havalimanları olarak elde edilen uluslararası başarılara dikkati çekerek geçen yıl 42 milyonu aşkın yolcuyu ağırladıklarını ifade etti ve ekledi: "2010 yılının ilk çeyreğinde ise işlettiğimiz havalimanlarındaki yolcu sayısını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artırmış bulunuyoruz. Elde ettiğimiz başarılar ve ödüller her koşulda hazırlıklı olmamızın ve vizyoner yapımızın doğal sonucudur."
TAV Havalimanları 2010 yılında, İstanbul Atatürk Havalimanı işletmesi ile dünyanın en prestijli iş ve yaşam dergisi Monocle'ın, "En İyi 50 Seyahat Merkezi" listesinde "Transit Uçuşların Cazibe Merkezi" olarak yer almış, İngiltere merkezli araştırma grubu Skytrax tarafından yapılan araştırmalar sonucunda da Atatürk Havalimanı, Güney Avrupa'nın "En İyi Havalimanı" seçilmişti.
Emerging Markets Airport Awards, EMAA havacılık dünyasında gelişmekte olan pazarların nabzını tutmayı hedefliyor. Sektörün önde gelen temsilcilerini ağırlayan EMAA'nın gelenekselleşmesi amaçlanıyor.
Kaynak: Referans
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr