Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / INOVATIF LOJİSTİK KAVRAMI 12. LOJİSTİK YÖNETİMİ ZİRVESİNDE TARTIŞILIYOR

INOVATIF LOJİSTİK KAVRAMI 12. LOJİSTİK YÖNETİMİ ZİRVESİNDE TARTIŞILIYOR

INOVATIF LOJİSTİK KAVRAMI 12. LOJİSTİK YÖNETİMİ ZİRVESİNDE TARTIŞILIYOR06.04.2010

Yönetimi Zirvesi, 7 – 8 Nisan tarihlerinde sektör profesyonelleri ve iş dünyası temsilcilerini bir araya getiriyor.

Doğru tedarik yönetimi ile rekabet avantajı kazanmak isteyen kurum ve kuruluşların büyük ilgi gösterdiği zirve, lojistik gurusu Mark James gibi deneyimli konuşmacıları bir araya getiriyor. “Tedarik Zinciri Yönetiminde İnovasyon” başlığı ile düzenlenen zirvenin açılış konuşmasını, geçen yıl da olduğu gibi Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç yapacak.

29 Mart 2009, İstanbul; Son yıllarda hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan Türk lojistik sektörünün heyecanla beklediği 12. Lojistik Yönetimi Zirvesi, 7 – 8 Nisan tarihlerinde Conrad Hotel İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Borusan Lojistik ana sponsorluğunda, HRdergi tarafından gerçekleştirilen zirvede “Tedarik Zinciri Yönetiminde İnovasyon” ana teması işlenecek. Zirveye lojistik sektörü kadar, tedarik zincirinde inovasyonun katkısıyla rekabet gücünü artırmak isteyen kurum ve kuruluşlar da büyük ilgi gösteriyor.

Bahceşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şükran N. Kadıpaşaoğlu'nun zirve başkanlığını yapacağı 12. Lojistik Yönetimi Zirvesi’nin açılış konuşmasını, Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç gerçekleştirecek. Gürgenç, “In... ” başlıklı konuşmasında lojistik sektöründe yenilikçiliğin yeri ve önemine değinecek.

Zirvenin ana konuşmacıları arasında yer alan, WAM Systems İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark James de, “Tedarik Zinciri İnovasyonu: İnsan, süreç ve teknolojinin ötesinde...” başlıklı konuşmasında, dünyada yaşanan son gelişmeleri paylaşacak. Daha önce Aspen Technology'de Tedarik Zinciri Planlama Direktörü olarak görev alan James, şu anki görevinde Shell Chemical ve Ex-i xonMobil gibi dünya devi şirketlerle birlikte çalışıyor.

Supply Chain Council Yöneticisi Joseph Francis de zirvede kürsüye çıkacak isimlerden bir diğeri olacak. Daha önce birçok şirkette Tedarik Zinciri ve SCOR uygulamaları alanında yöneticilik yapan ve HP - Compaq birleşme sürecinde Tedarik Zinciri'nin yönetimini ve denetimini üstlenen Francis, zirve katılımcılarına dünyanın en iyi performans gösteren şirketlerinin ortak noktalarını aktaracak. Zirvenin bir diğer ana konuşmacısı ise Unilever Türkiye Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi David Sprent olacak. Sprent ve Unilever Filipinlerdeki eşdüzeyi Ali Gökçelik, farklı kültür ve coğrafyaların etkisi konusunda bir konuşma yapacak.

Liman İşletme Genel Müdür Yardımcımız Özgür Soy, zirvenin ilk gününde öğleden sonra yapılacak paralel oturumlarda “Limanlarda Operasyonel Mükemmelik” konusunu ele alacağı bir konuşma gerçekleştirecek. Soy, kalite yönetimi uygulamaları çerçevesinde ve Borusan Lojistik özelinde sürdürdükleri çalışmalardan söz edecek.

Zirve’nin ikinci gününde ise, Borusan Lojistik Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Dölen, “Yalın Depo – İnovasyona Hazırlık” başlıklı konuşmasında, Borusan Lojistik genelinde uygulanan Yalın 6 Sigma Metodolojisi çerçevesinde depolarda gerçekleştirdikleri farklı ve yenilikçi uygulamalar hakkında bilgi aktaracak.

Borusan Lojistik sponsorluğunda HRdergi tarafından düzenlenen 12. Lojistik Yönetim Zirvesi, uzmanların liman işletmeciliğinde güncel sorunları ve açılımları tartışacakları ““Lojistik Altyapılarımız: Dış Ticaretimizdeki Gelişmeleri Destekleyebilecek mi? Lojistik Üsler Çözüm Olabilir mi?” konulu panel ile sona erecek.
 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr