Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / GÜMRÜK KOMİSYONCULARINDAN DAVULLU ZURNALI EYLEM

GÜMRÜK KOMİSYONCULARINDAN DAVULLU ZURNALI EYLEM

GÜMRÜK KOMİSYONCULARINDAN DAVULLU ZURNALI EYLEM31.03.2010Gümrük komisyoncuları, Mersin liman işletmesi tarafından uygulamaya konulan yeni sistem sebebiyle davullu-zurnalı eylem yaptı.
Mersin Limanı'nda gümrük komisyoncuları, liman işletmesi tarafından uygulamaya konulan yeni sistem sebebiyle 1 haftadır ithalat-ihracat yapamadıkları iddiasıyla davullu-zurnalı eylem yaptı.
Liman A Kapısı önünde toplanan bir grup gümrük komisyoncusu, davul-zurna eşliğinde halay çekip oyunlar oynadı. Komisyoncular bir süre sonra eylemlerini Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) binası önüne taşıdılar. Burada da yaşadıkları soruna dikkat çekmek için davul-zurna eşliğindeki oyunlarıyla tepkilerini dile getiren komisyoncular, limandaki işlerin bir haftadan bu yana kilitlendiğini ileri sürdüler.
MIP tarafından uygulamaya konulan yeni sistemin çalışmadığını, bu sebeple 6 gündür limandan konteynır çıkaramadıklarını ve ithalat-ihracat yapamadıklarını ileri süren komisyoncular, sorunlarını anlatacak muhatap bulamamaktan yakınarak eski sisteme geri dönmek istediklerini söylediler.
Gümrük komisyoncularının eylemi, yapılan açıklamanın ardından olaysız bir şekilde son bulurken, MIP yetkilileri de yeni sistemde bazı aksaklıklar olduğunu doğrulayarak, bu sabahtan itibaren eski sisteme dönüldüğünü söylediler.
Kaynak: Perşembe Rotası
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr