Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / PTT GECİKMELERİNE HYBRID MAIL İLE SON

PTT GECİKMELERİNE HYBRID MAIL İLE SON

PTT GECİKMELERİNE HYBRID MAIL İLE SON17.03.2010

Hybrid mail ile elektronik ortamda verilen posta yeniden basılıp dağıtılacak 
         
PTT Genel Müdürlüğü, basım ve dağıtımdan kaynaklanan gecikmeleri ortadan kaldıracak 'Hybrid Mail' uygulamasını önümüzdeki ay devreye sokacak.
Elektronik ortamda verilen fatura ve benzeri gönderilerin PTT tarafından en yakın yerde basılarak dağıtımına imkan veren sistem için Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Erzurum'da elektronik ortamdaki gönderilerin basımı için son teknoloji cihazlarla donatılmış merkezler kuruldu.
Gerçek testleri bu merkezlerde posta çekleriyle geçtiğimiz ay yapılan uygulamanın resmi açılışının, nisanda yapılması planlanıyor.
Türk Telekom A.Ş, PTT tarihinde 'yatırım bedeli en yüksek proje' olarak bilinen Hybrid Mail'in ilk müşterisi oldu. Türk Telekom ile anlaşma imzalayan PTT, şirketin tüm posta gönderilerini beş yıl boyunca bu sistemle sahiplerine ulaştıracak.
Hybrid Mail nedir?
Dünyada pek çok ülkede sunulan 'Hybrid Mail' hizmeti, 'kuruluşlarca elektronik ortamda verilen postanın, posta idaresi tarafından basılarak dağıtımının yapılması' olarak tanımlanıyor.
Sistemde, kurum, kuruluş ve özel kişilerin posta işletmesine verdiği fatura, sigorta poliçesi, banka ekstresi, tebrik, broşür, kutlama gibi toplu gönderiler elektronik ortamda müşterilerden alınıyor ve bu gönderiler, varış yerine en yakın baskı merkezine yine elektronik ortamda iletildikten sonra basım ve dağıtımı yapılıyor.
Hybrid Mail uygulaması, gönderi sahiplerinin baskı işine vakit ayırma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için zaman tasarrufu sağlıyor. Sistem, müşterilere de elektronik ortamda gönderi takibi imkanı sunuyor.

Kaynak: Dünya
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr