Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / TÜRKİYEDEN ANTWERPE İNTERMODAL BAĞLANTI

TÜRKİYEDEN ANTWERPE İNTERMODAL BAĞLANTI

TÜRKİYEDEN ANTWERPE İNTERMODAL BAĞLANTI24.02.2010İki Avrupalı intermodal operatör, Almanya, Avusturya, Güneydoğu Avrupa ve Türkiye’yi ortaklaşa geliştirecekleri bir intermodal koridorla Antwerp’e bağlayacaklarını açıkladı. Servisler Mart’ta başlayacak

Almanya, Avusturya, Güneydoğu Avrupa ve Türkiye Antwerp ile intermodal bir koridorla bağlanıyor.

İki Avrupalı intermodal operatör, İsviçre menşeli Intercontainer-Interfrigo SA ve Antwerp’te faaliyet gösteren IFB Inter Ferry Boats; Almanya, Avusturya, Güneydoğu Avrupa ve Türkiye’yi ortaklaşa geliştirecekleri bir intermodal koridorla Antwerp’e bağlayacaklarını açıkladı.

Joc.com’dan Joseph Bonney’e dayandırılan blgilere göre, Intercontainer-Interfrigo SA ve IFB Inter Ferry Boats, servislerin Mart 2010’da başlayacağını da açıkladı.

Haftada, 3 bağlantı noktasından oluşan servisin 1. rotası Antwerp’ten, Almanya Cologne ve Avustuya Viyana’ya uğrayarak, oradan Macaristan Sopron’a ulaşacak.
Buna ek olarak Şubat ayında Belçika Romanya arasında demiryolu bağlantısı başlayacak, bu servis hattı ise haftada 4 seferden oluşacak.

Intercontainer-Interfrigo’nun Soprona’daki aktarma merkezi (hub) Macaristan, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Avusturya, Romanya ve Türkiye’den yapılan girişler için terminal olacak.
Kaynak: LH
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr