Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / TGS, SABİHA GÖKÇENDE YER HİZMETİ VERMEYE HAZIRLANIYOR

TGS, SABİHA GÖKÇENDE YER HİZMETİ VERMEYE HAZIRLANIYOR

TGS, SABİHA GÖKÇENDE YER HİZMETİ VERMEYE HAZIRLANIYOR 19.02.2010

TGS Yer Hizmetleri, Sabiha Gökçen Havaalanı'nda A grubu çalışma ruhsatı ile yer hizmeti faaliyetlerinde bulunmak üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden ön izin aldı.

 

Atatürk, Esenboğa, Adnan Menderes, Antalya ve Adana Havaalanlarında yer hizmetleri alanında faaliyet gösteren TGS, Sabiha Gökçen Havaalanı'nda da yolcu trafik, yük kontrolü ve haberleşme, gözetim ve yönetim ile ramp hizmetleri vermek üzere A grubu dış hat çalışma ruhsatına esas teşkil etmek üzere SHGM'ye başvuruda bulundu.

 

2009 yılında 6 milyonun üzerinde yolcunun taşındığı Sabiha Gökçen Havaalanı'nın artan yolcu ve uçak trafiğine paralel olarak yer hizmetleri faaliyetlerinin daha etkin yapılabilmesi amacıyla TGS'nin başvurusu SHGM tarafından olumlu değerlendirildi.

 

Gerekli hazırlıkları tamamlamak için bir yıl süreyle ön izin alan TGS, bu süre zarfında ilgili mevzuat kapsamında hazırlıklarını yaparak asıl ruhsat için SHGM'ye tekrar başvuruda bulunacak ve asıl ruhsatı almaya hak kazandıktan sonra faaliyetlerine başlayacak.

 

Sabiha Gökçen Havaalanı'nda halen yolcu trafik, yük kontrolü ve haberleşme ile ramp hizmetlerini yapan iki kuruluş bulunuyor. Tüm hava yollarına ve yolculara hizmet veren üçüncü bir şirketin havalimanında faaliyete başlaması ile, pozitif rekabetin artarak müşteri memnuniyetinin daha da yükseğe çıkarılması amaçlanıyor.

Kaynak: SHGM