Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / DEMİRTAŞ: ALSANCAK LİMANI BÖYLE SATILMAZ

DEMİRTAŞ: ALSANCAK LİMANI BÖYLE SATILMAZ

DEMİRTAŞ: ALSANCAK LİMANI BÖYLE SATILMAZ19.01.2010

Demirtaş: Alsancak Limanı böyle satılmaz İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Alsancak Limanı için kent önderlerine el ele verme çağrısında bulunarak, "Liman böyle satılamaz. Önce yenilenmeli, sonra da ilk ihale bedelinden yüksek fiyata satılmalı"

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Alsancak Limanı için kent önderlerine el ele verme çağrısında bulunarak, "Liman böyle satılamaz. Önce yenilenmeli, sonra da ilk ihale bedelinden yüksek fiyata satılmalı" dedi.

İzmir Ticaret Odası (ÎTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, Aisancak Limanı'nı bir dünya limanı haline getirmek için kent önderlerine "otonom yönetim" çağrısında bulundu. "Bu haliyle ihaleye çıkarılırsa ilk ihaledeki fiyata ulaşılamaz" diyen Demirtaş, "Eskimiş liman ekipmanları yenilenmeli, Körfez'de tarama işlemi tamamlanmalı ve liman 3. kuşak gemilerin girişine hazır hale getirilmeli. Limanı otonom yönetimle, devletle birlikte işletelim. Limanı parlatalım, sonra ilk ihale bedelinden de yüksek fiyata satalım" dedi. Demirtaş, otonom yönetimde, Vali Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, Deniz Ticaret Odası Başkanı Geza Dologh başta olmak üzere kent önderlerinin yer alabileceğini söyledi.

Kaynak: www.UlasimOnline.com

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr