Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / BOYNERDEN LUCIEN ARKASA TEKLİF

BOYNERDEN LUCIEN ARKASA TEKLİF

BOYNERDEN LUCIEN ARKASA TEKLİF05.01.2010

TÜSİAD'ın yönetiminde İzmir kontenjanı belli olmaya başlıyor. Ümit Boyner, dün Lucien Arkas'ı arayarak teklifte bulundu.

 

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜ- SİAD) Ümit Boyner'i başkan olarak 21 Ocak'ta atayacak. Yönetim kurulu üyeleri konusunda Ümit Boyner temaslara başladı. TÜSİAD'ın geleneksel olarak yer verdiği İzmir kontenjanında şu anda tek aday Arkas Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas olarak gözüküyor. Dün Lucien Arkas'ı arayarak yönetimde yer almasını isteyen Ümit Boyner, net bir cevap alamadı. Lucien Arkas konuyla ilgili olarak SABAH'a Ümit Boyner ile görüştüklerini, konu üzerinde düşündüğünü ancak henüz karar vermediğini söyledi.

ADAY SAYISI AZALDI

Diğer olası İzmirli adaylardan Bülent Akgerman ise TÜSİAD bünyesinde Ömer Sabancı döneminden bu yana yönetimde olduğunu ve TÜSİAD'ın bir çok kuruluşunda görev aldığını belirtti. Akgerman, "TÜSİAD'ta, SEDEFED'te ve bir çok kurumda yer aldım. Başkanlık yaptım. İşleri çok aksattım. Bana böyle bir teklif geleceğini de düşünmüyorum" dedi. Kulislerde konuşulan diğer isim Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı'nın ise görevlerinin yoğunluğu nedeniyle babası Selçuk Yaşar'ın şerhi ile karşılaştırıldığı öğrenildi. Bir diğer isim de Ekrem Demirtaş. Demirtaş ise kendisine böyle bir talep gelmediğini, kendisinin TÜSİAD'ın en az devam eden üyelerinden biri olduğunu belirterek, "Günlük işlerimin yoğunluğu çok fazla. Hiç düşünmedim. Aynı zamanda İzmir Ticaret Odası Başkanı olduğum için akıllara yanlış şeyler de gelebilir" dedi.
TÜSİAD BÜNYESİNDE ULAŞTIRMA GRUP BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SÜRDÜRÜYOR
Kuruluşunda İzmirli işadamlarının yoğunlukta olduğu TÜSİAD'da her dönem mutlaka bir İzmir kotası bulunuyor. Bu yönetimde Anadolu'dan bazı işadamlarının da yönetime alınması konusunda dernek içinde çeşitli görüşler yer almıştı. İzmirli işadamlarından Lucien Arkas TÜSİAD bünyesinde halihazırda aktif olarak çalışıyor. Lucien Arkas, Ulaştırma Çalışma Grubu Başkanlığı görevini yürütüyor. Hizmetler sektörünün en önemli alt sektörlerinden ulaştırma sektörünün liberalizayonu ve tam rekabetçi bir ortamda faaliyetlerini sürdürebilmesi için çalışmalar yapan Lucien Arkas, aynı zamanda ulaştırma konusunda TÜSİAD için üniversite işbirliklerine de imza attı. Ulaştırma sektörünün AB'ye uyumu konusunda da çalışmalarda bulunan Lucien Arkas, kabul etmesi halinde halen yönetimde bulunan Mehmet Ali Molay'dan boşalan koltuğa geçecek.

Kaynak: Sabah
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr