Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / KARADENİZ EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI BÖLGE ÜLKELERİNDE FREIGHT FORWARDER

KARADENİZ EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI BÖLGE ÜLKELERİNDE FREIGHT FORWARDER

KARADENİZ EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI BÖLGE ÜLKELERİNDE FREIGHT FORWARDER17.11.200911 -13 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşen 3.Uzman Grup Toplantısı ve Avrupa-Asya Taşımacılığı Bölge Gelişim Atölyesi'ne katılan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Kosta Sandalcı "Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ülkelerinde Freight Forwarder" konulu bir sunum yaptı.

Konuşmasına Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) ülkelerinin ekonomik durumlarını değerlendirerek başlayan Sandalcı, "KEİ bölgesi, bir ekonomik entegrasyon için gerekli ekonomik şartları taşımakta olmasına rağmen, ülkelerin GSYİH miktarlarının ve ticaret hacimlerinin düşük olduğu bir gerçek olarak görülmektedir. Bu ekonomik işbirliğinden beklenen düşük olan bu miktarların yukarı çekilmesidir " dedi.


Konuşmasına KEİ içerisinde yer alan Türkiye'nin taşımacılık ve lojistik imkanları ile potansiyelinden bahsederek devam eden Sandalcı, KEİ içerinde yer alan ülkeler arasındaki sorunlara da değindi.

Sözlerini UTİKAD'ın üstlendiği organizasyonlar ile tamamlayan Sandalcı, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Lojistik Kongresi'nin Mayıs 2011'de İstanbul'da gerçekleşeceği ve UTİKAD'ın yeni bir misyon olarak ECOLPAF'ın oluşumunda kurucu üye olarak yer aldığını ve bu oluşumun 2. Hazırlık Toplantısı'nın da 24-25 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleşeceğini söyleyerek sözlerini bitirdi.


Kosta Sandalcı'nın yapmış olduğu sunuma ulaşmak için tıklayız.
Kosta Sandalcı'nın yapmış olduğu sunum metnine ulaşmak için tıklayız.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr