Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / SHANGAI - İSTANBUL ARASINDA YENİ KARGO HİZMETİ

SHANGAI - İSTANBUL ARASINDA YENİ KARGO HİZMETİ

SHANGAI - İSTANBUL ARASINDA YENİ KARGO HİZMETİ03.11.2009Jade Cargo International, Shanghai - İstanbul arasında dün itibariyle, düzenli tarifeli uçuşları olan, Avrupa bağlantılı, küresel ağ amaçlı yeni bir servis başlattığını duyurdu.

Jade Cargo International, Shanghai - İstanbul arasında dün itibariyle (29 Ekim 2009) düzenli tarifeli uçuşları olan yeni servis başlattığını duyurdu. Servis noktalarını ise Shanghai Pudong Havaalanı – İstanbul Atatürk Havalimanı ve Avrupa’daki bazı merkezlere devam edecek şekilde belirledi.

 

Jade Cargo International CEO'su Kay Kratky’e göre, Jade Cargo Türkiye ve Çin arasındaki ilk ve tek tarifeli kargo hizmetini kurdu.


Firma Finans ve Kurumsal İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Su Xiufeng, İstanbul'dan Amsterdam, Frankfurt, Viyana, Brescia ve Barcelona gibi Avrupa merkezlerine uygulanabilir ek taşıma ağı kurulduğunu ifade etti.


Satış ve Ürün Başkan Yardımcısı Reto Hunziker ise, Jade Kargo ve GSA’nın yanı sıra, Türkiye’nin Avrupa (Amsterdam) bağlantısı, ithalatı ve Çin ile ihracat pazarının potansiyelini tanımlamış bir havayolu ağını daha da geliştirip küresel ağ planladığını kaydetti.

 

Jade Cargo International

Ağustos 2006’da ilk uçuşuna başlayan Jade Cargo International, bir ortaklık kuruluşudur. Jade Cargo International Company Ltd. 2004 yılı Ekim ayında yüzde 51’i Shenzhen Airlines, yüzde 25’i Lufthansa Cargo AG ve yüzde 24’ü de Alman DEG-Deutsche Investitions- ve Entwicklungsgesellschaft mbH’in ortaklığı ile kuruldu.

Kaynak: LH
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr