Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Denizyolu / İDO TIRLARI DENİZDEN YÜRÜTECEK

İDO TIRLARI DENİZDEN YÜRÜTECEK

İDO TIRLARI DENİZDEN YÜRÜTECEK03.11.2009

Ro-Ro taşımacılığına hız veren İDO, Tekirdağ, Bandırma, İstanbul ve Bursa'da yapacağı iskele, depo ve terminallerle TIR'ları taşıyacak.

Krizden az etkilenen ve yatırımlarına devam eden İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO), Ro- Ro taşımacılığı yatırımlarını hızlandırıyor. Vapur alımlarına devam eden İDO, yeni Ro-Ro projesi kapsamında yurtdışından gemi sipariş edecek ve özel iskeleler yapacak. Amaç şehir içindeki TIR'ların denizyolu ile Marmara'nın karşı tarafına geçirilmesi. Fizibilite etütleri yapılan ve dört yıl içinde tamamlanacak olan proje kapsamında Tekirdağ, Bandırma, İstanbul ve Bursa arasında Ro-Ro gemileri mekik dokuyacak.

DEPO YAPILACAK

Proje kapsamında terminaller ve depolama alanları kuracaklarını söyleyen İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy, demiryolu ve karayolu gibi diğer taşıma modlarının da sisteme ekleneceğini belirtti. Krize finansman açısından rahat bir şekilde girdiklerini belirten Paksoy, "Yatırımla yakalanmadık krize. Gemilerin filoya katılması tam kriz öncesinde oldu. Bizim şu andaki konumumuz kârlılık açısından oldukça iyi. Kamu yararı güden bir kuruluş olmamıza rağmen kâr ediyoruz" dedi.

Kaynak: DenizHaber.Com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr