Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / KOCAELİYE DENİZCİLİK YÜKSEK OKULU

KOCAELİYE DENİZCİLİK YÜKSEK OKULU

KOCAELİYE DENİZCİLİK YÜKSEK OKULU28.10.2009

Dünya şampiyonu güreşçilerden merhum Gazanfer Bilge'nin eşi Yıldız Bilge tarafından onarılan okul binasının açılışı yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Yıldız Bilge Barbaros Denizcilik Yüksekokulu törenle açıldı.

Açılış töreninde konuşan Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, okulun açılmasından memnunluk duyduğunu ifade ederek ''Karamürsel'de yetişecek denizciler, gemi mühendisleri ülkemizin sayılı denizcileri arasında olacak. Ben bugün Karamürsel'de bu isimle bir fakültenin açılmasından dolayı çok mutluyum'' dedi.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu da Karamürsel'in adına yakışır bir okula kavuştuğunu söyledi. Komsuoğlu, ''Hepiniz benden daha iyi biliyorsunuz ki bu okullara sahip çıkarsanız bu okullar gelişir. Aksi halde bu okullar bu ilçelerde kalmaz. Bu okula hepiniz sahip çıkın'' diye konuştu.

Yıldız Bilge de okulda geleceğin denizcilerinin yetişeceğini ifade ederek ''Tarihte Osmanlı deniz kuvvetlerinin üssünün bulunduğu Karamürsel'de bugünün denizcilerini Karamürsel'de yetiştirmek ayrı bir gururdur'' dedi.

"Gazanfer Bilge'yi Rahmetle Anıyoruz"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmaoğlu Gazanfer Bilge'yi ve Kocaeli Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu'nu rahmetle andığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''İkisi de bizim için çok önemli insanlardı. Sayın Yıldız Bilge bugün çok önemli bir eseri tamamladı. Yarım kalmış bir işi başardı. Kendisine huzurlarınızda eğitim ve öğretime yapmış olduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Gelecekte Yıldız Bilge ve Gazanfer Bilge'nin yaptırdığı okullardan mezun olanlar parmakla gösterilecek. Diplomasında Gazanfer Bilge yazan öğrencilerin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Bilge ailesinin Karamürsel'e kazandırdığı okul hayırlı uğurlu olsun.'' Konuşmaların ardından Olimpiyat Şampiyonu güreşçilerden Merhum Gazanfer Bilge'nin eşi Yıldız Bilge tarafından onarılan eski denizcilik meslek yüksek okulu binasının açılışı yapıldı. Okulda Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü ve Güverte Bölümü'nde eğitim-öğretim veriliyor.

 

 

Kaynak: Lojiport

 


Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr