Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / MERSİN FUARI ÖNEMLİ MİSYON ÜSTLENECEK

MERSİN FUARI ÖNEMLİ MİSYON ÜSTLENECEK

MERSİN FUARI ÖNEMLİ MİSYON ÜSTLENECEK12.10.2009

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, "Mersin Lojistik ve Transport Fuarı"nın kent açısından önemli bir misyonu üstleneceğini bildirdi.

Aşut, yaptığı açıklamada, Forza Fuarcılık AŞ, MTSO, Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) işbirliği ve Mersin Liman İşletmeciliği AŞ'nin sponsorluğunda gerçekleştirilecek fuarın Yenişehir Fuar Merkezi'nde 15-18 Ekim tarihleri arasında açılacağını belirtti.

Organizasyona yaklaşık 150 firmanın katılacağını ifade eden Aşut, etkinlik kapsamında bu alanda Türkiye ve Mersin'in konumunun değerlendirileceğini kaydetti.

Mersin'i lojistik üs haline getirmek istediklerini, bu kapsamda fuarın önemli bir misyon üstleneceğine inandığını dile getiren Aşut, şöyle devam etti:

"Organizasyonun Mersin'e çok büyük getirisi olacak. Çünkü, neler yaptığımız, nasıl bir aşama kaydettiğimiz ve ne kadar profesyonelleşmeye çalıştığımızı kanıtlama imkanı yakalayacağız. Fuar, lojistik üs olma yolunda ilerleyen kentimizin tetikleyicisi olacak."

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen fuarın devamının sağlanamayacağı yönünde eleştiriler aldıklarını hatırlatan Aşut, "Bu tür eleştirilere kulağımızı tıkıyoruz. Mersin için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Mersin'de yaşayan herkes bu gibi etkinliklere katkı vermeli diye düşünüyoruz" diye konuştu.

Aşut, fuarla eş zamanlı olarak, 15-16 Ekimde MTSO, Mersin Lojistik Platformu ve UND tarafından "Mersin Uluslararası Lojistik Zirvesi"nin de gerçekleştirileceğini bildirdi. "Küresel Rekabet ve Lojistik Sektörü", "Lojistik Merkezler ve Yaratacağı Fırsatlar" ile "Lojistikte Yeni Teknolojiler" başlıklı zirvede, "Pazar Daralmasında Lojistik Sektörünün Önemi", "Türkiye'de Lisanslı Depoculuk Uygulamaları", "Lojistik Hukuku", "Lojistikte Yaratılan Katma Değerler" ve "Mersin Lojistik Merkezi" konularının ele alınacağını belirten Aşut, 16 Ekimde ise "Türk-Suriye İş Konseyi Ortak Toplantısı"nın düzenleneceğini kaydetti.

Kaynak: www.UlasimOnline.Com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr