Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / KOSTA SANDALCI SEL FELAKETİ VE KOTALARI FIATA DA ANLATTI

KOSTA SANDALCI SEL FELAKETİ VE KOTALARI FIATA DA ANLATTI

KOSTA SANDALCI SEL FELAKETİ VE KOTALARI FIATA  DA ANLATTI02.10.2009

Her yıl farklı bir ülkede düzenlenen ve dünya forwarder derneklerinin çatı örgütü olan FIATA’nın 2009 Dünya Kongresi İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirildi. 21-25 Eylül tarihleri arasında yapılan FIATA Dünya Kongresi’ne UTİKAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Kosta Sandalcı ile birlikte Yönetim Kurulu üyesi Hacer Uyarlar da katıldı. Yaklaşık 600 delegenin katıldığı kongrede iki farklı oturumda sunum yapan ve Türk taşımacılarının uluslararası arenada karşılaştığı zorlukları ve sel felaketinde yaşanan sıkıntıları anlatan Kosta Sandalcı’nın yaptığı sunumlar delegeler tarafından ilgiyle karşılandı.

 

Kongrenin ikinci gününde gerçekleştirilen ve kara, hava, deniz komisyonlarının başkanlarının sunum yaptığı oturumda konuşan FIATA Karayolu Komitesi Başkanı Kosta Sandalcı Türk taşımacılarının önüne çıkartılan kota, vize gibi sorunlar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Türkiye’nin jeostratejik konumu hakkında bilgi veren, Avrupa’nın dev şirketlerinin Türkiye’de üretim yaptıklarını ve Türkiye’den dünyaya ihracat gerçekleştirdiklerinin altını çizen Sandalcı, Türk taşımacılarını önüne konan engellerin AB’nin serbest ticaret anlayışına ters olduğunu ve ticareti engellediğini vurguladı.

Taşımacılığın önündeki engellerin kaldırılması konusunda çeşitli görüşler ve önerilerin ortaya konduğu Kongrede Kosta Sandalcı’nın ortaya koyduğu görüşler delegelerin desteğini aldı. Kosta Sandalcı kongrenin üçüncü gününde düzenlenen Multimodal Institute’ün oturumunda da bir konuşma yaptı. Sandalcı burada yaptığı konuşmada Türkiye’de yaşanan sel felaketinin ve felaketin taşımacılık firmalarına etkisini fotoğraflarla anlatarak, Türk taşımacılarının yaşadığı felaketi Kongre gündemine taşımış oldu.

 

Kosta Sandalcı’nın yapmış olduğu sunuma web sitemizdeki “Raporlar ve Sunumlar” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr