Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ULAŞTIRMANIN GELECEĞİ MASAYA YATIRILACAK

ULAŞTIRMANIN GELECEĞİ MASAYA YATIRILACAK

ULAŞTIRMANIN GELECEĞİ MASAYA YATIRILACAK24.09.2009

Türkiye, ulaştırma ve haberleşme sektörünü bir araya getirecek 10’ncu Ulaştırma Şurası’na ev sahipliği yapacak. Birçok konuşmacının yer alacağı şurayı, havacılık sektörü de yakından izleyecek.

 

Sütlüce’deki Haliç Kongre Merkezi’nde 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 10. Ulaştırma Şurası bu yıl ilk kez uluslar arası düzeyde yapılacak.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ana muhalefet Lideri Deniz Baykal’ın da katılacağı şuranın amacı, en az 15 yıllık bir zaman dilimi içerisinde Türkiye’nin ulaştırma ve haberleşme ihtiyaçlarını belirlemek...

2023’ün ulaşım politikaları 10. Ulaştırma Şurası’nda belirlenecek

Türkiye, ulaştırma ve haberleşme alanlarında dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girebilmek için kolları sıvadı. Bu yıl 10'uncusu düzenlenecek Ulaştırma Şurası, ilk kez uluslararası düzeyde yapılacak.

Ulaştırma ve haberleşme, baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Türkiye de dünyanın gerisinde kalmak istemiyor. Bu amaçla düzenlenecek 10'uncu Ulaştırma Şurası hazırlık çalışmaları Ulaştırma Bakanlığı bürokratları ve akademisyenlerin katılımıyla, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde başladı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "2023 Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılında ayrıca böyle bir şuranın en az on beş yıllık bir zaman dilimi içerisinde ulaştırma ve haberleşme ihtiyaçlarını belirlemek" dedi.

Yıldırım, şurada gerek var olan gerekse de ileride karşılaşılması beklenen sorunların çözümü yönünde önceliklerin belirleneceğini, komşu ülkelerle olan ortak önceliklerin belirleneceğini, işbirliği çabalarının artırılacağını, yeni projelerin geliştirilip genişletileceğinin belirtti.

10’uncu Ulaştırma Şurası’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ana muhalefet Lideri Deniz Baykal’ın yanı sıra kara, demir, hava ve deniz yolları, kent içi ulaşım ve haberleşme sektörlerinden temsilcileri katılacak. Şuranın kapanışını ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yapacak.

Kaynak: Ambar
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr