Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Karayolu / DUBLE YOLDA 17 BİN KM YE ULAŞTIK

DUBLE YOLDA 17 BİN KM YE ULAŞTIK

DUBLE YOLDA 17 BİN KM  YE ULAŞTIK 24.09.2009Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Duble yolda 17 bin kilometreye ulaştık. 2012 yılında 22 bin 500 kilometreye ulaşmış olacağız'' dedi.

Ramazan Bayramı için Erzincan'a genel Bakan Yıldırım'ı Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan'daki kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile çok sayıda vatandaş karşıladı.

Çevre yolunu kullanarak Ergan'a giden Bakan Yıldırım, yol ile ilgili olarak Erzincan Valisi Abdulkadir Demir'den bilgi aldı.

Yıldırım, Türkiye'nin her noktasında yoğun bir yol çalışması yürütüldüğünü belirterek, ''Şu an itibarıyla 17 bin kilometreye ulaştık. Yıl sonuna kadar 17 bin 500 kilometre bölünmüş yol yapmış olacağız. 2012 yılında 22 bin 500 kilometreye ulaşmış olacağız'' dedi.

-BİLİŞİM SUÇLARI-

Türk Telekom tarafından Erzincan'da yürütülen İletişim Merkezi inşaatında da incelemelerde bulunan Yıldırım, ''bilişim suçlarına'' ilişkin bir soru üzerine, internet yoluyla işlenen suçlara ilişkin bir düzenleme yapılacağını söyledi.

Yıldırım, çocukların internetin zararlarından korunmasını öngören sınırlı bir kanun bulunduğunu, ancak internetin kullanımının yaygınlaşmasıyla bir düzenleme yapılma ihtiyacının kaçınılmaz hale geldiğini belirterek, şunları söyledi:

''İnternet yoluyla basın suçları da oluşmaya başladı. İnternet artık önemli bir medya mecrası oldu. Genel bir düzenleme ihtiyacı ortaya çıktı. Gazete ve televizyonlarda da olduğu gibi sitelerin sahip, sorumlu yazı işleri müdürleri, muhabirlerinin yaptıkları haberlerin suç olması durumunda izlenilecek yolu tarif eden kapsamlı bir bilişim suçları kanun tasarısı Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanıyor. Biz de teknik yönden bu konuya destek veriyoruz. Bu gerçekleştiğinde internet ortamında işlenen çeşitli suçların takibi, cezalandırılması daha kolay hale gelecektir.''

Erzincan Belediyesinin aldığı 5 hizmet aracıyla hibe edilen 6 temizlik aracının hizmete sunulduğu törene de katılan Bakan Yıldırım, Erzincan Valiliği'nde bulunan MOBESE Merkezi'ni de ziyaret ederek ilgililerden bilgi aldı.

Bakan Yıldırım, bu gün Erzincan'daki esnaf ve sanatkarları ziyaret edecek.

Kaynak: Lojiport
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr