Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / YAZICI: GÜMRÜK SUİSTİMALİNİ BANA BİLDİRİN

YAZICI: GÜMRÜK SUİSTİMALİNİ BANA BİLDİRİN

YAZICI: GÜMRÜK SUİSTİMALİNİ BANA BİLDİRİN09.09.2009Gümrüklerde çok sıkı denetimler yaptıklarını söyleyen Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, suistimalle karşılaşılması halinde konunun kendisine iletilmesini istedi.

Bakan Yazıcı, Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) üyesi derneklerden, Bahçelievler İşadamları Derneği (BİŞED), Güngören Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD), İş Dünyası Gelişim Derneği (İŞGED) ile Küresel Atılım Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KASİAD) düzenlediği iftara katıldı. Bakan Yazıcı, işadamlarından, bakanlığına bağlı olan gümrüklerde, suistimal anlamında herhangi bir şey olması halinde bunu doğrudan kendisine iletmelerini isteyerek, en ufak bir ihmalin çok ciddi bir şekilde araştırıldığını ifade etti. Yazıcı, doğru politikalar uyguladıklarını ve Türkiye'nin bu krizi çok fazla hasar vermeden atlatacağını söyledi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral de, Türkiye'nin dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen iyi yolda ilerlediğini söyledi. Meral, ekonomide olumlu sinyallerin görüldüğünü ifade etti. MARİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ciğer ise işadamlarından, ekonomik kriz sonrasında oluşacak fırsatları değerlendirmelerini istedi.

Kaynak: Zaman Gazetesi
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr