Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / DENİZ İŞLETMECİSİ OLMAK İSTEYENLERE MÜJDE

DENİZ İŞLETMECİSİ OLMAK İSTEYENLERE MÜJDE

DENİZ İŞLETMECİSİ OLMAK İSTEYENLERE MÜJDE25.08.2009Bu yıl 4 yıllık lisans programlarına yada 2 yıllık meslek yüksek okullarına giremeyen ancak Deniz İşletmeciliği ve Lojistik konusunda eğitim görmek isteyenlere ve sektörde çalışıp Deniz İşletmecisi veya Broker/Kiralama elamanı olmak yada bu konuda çalışan fakat bilgi ve tecrübelerini artırmak isteyenlere güzel bir haber var. 

Harun Şişmanyazıcı kontrolünde, konusunda uzman akademik kadro ile aşağıdaki konularda özel meslek kursları 26 Eylül de başlayacak. 

Deniz İşletmeciliği; 

3 aylık(80 saatlik bir program olup )Deniz Taşımacılığının tüm veçheleri hususunda yeterli bilgiye sahip deniz işletmecilerinin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Teknik, Ticari, Hukuki, Mali ve Ekonomik konularda 1000 sayfalık eğitim programıdır 

Chartering/Broking; 

Broker ve kiralama elamanı yetiştirmek üzere 2 aylık(48 saatlik) bir program olup bizatihi Sıvı ve Kuru yük taşımacılığında her türlü kiralama prosesi hususunda derinliğine ve mukayeseli hukuk çerçevesinde farklı hukuk sistemlerine göre eğitim verilmektedir. 

Laytıme Definiatıon: 

Sefer esası ile yapılan bağlantılarda en önemli husus olan laytıme tanımlamaları Ingiliz Hukuku başta olmak üzere farklı hukuk sistemleri göz önüne alınmak süreti ile 1980 Laytıme Definiatıon ,Baltıc Code 2000,Voylay Rules 93 tanımlamaları da dahil olmak üzere çeşitli arbitrasyon kararları göz önüne alınarak 2 haftalık (6 saatlık)bir seminer halinde verilmektedir. 

Liman İşletmeciliği; 

Liman İşletmelerinde ve Liner/Tramp acentelerinde çalışacak elamanları yetiştirmek üzere 600 sayfalık kapsamlı bir ders programı ile Konteyner ve Dökme Yük terminal işletmeciliği dahil liman işletmeciliğinin tüm hususları öğretilmektedir.Eğitim süresi 2 ay(48 saattir) 

Liner Taşımacılık, Konteyner taşımacılığı ve Lojistiği; 

Konvansiyonel liner şirketlerinde ve konteyner firmalarında ve terminallerinde çalışacak ve konteyner ile taşımacılık yaptıran dış ticaret elamanlarını konteyner taşımacılığı ve liman işletmeciliğinin tüm noktaları hususunda eğitmek üzere hazırlanan bu program da konteyner taşımacılığı ile ilgili tüm hususlar detayı ile kapsamalı bir şekilde verilmektedir. Eğitim süresi 2 ay (48 saattir) 

Dersler hafta sonu ve mesai saatleri dışında Kadıköy/Bahariye de verilmektedir. Her bir kurs oluşumu 8 kişi ile sınırlı olup kurs açmak için en az 5 kişi gerekli olmaktadır. 
 
Kaynak: Denizhaber
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr