Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / DENİZCİLİK YÜKSEKOKULU AÇILDI

DENİZCİLİK YÜKSEKOKULU AÇILDI

DENİZCİLİK YÜKSEKOKULU AÇILDI14.08.2009

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize Üniversitesi'ne bağlı Derepazarı ilçesindeki Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu'nun açılışını yaptı.

Başbakan Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, "Turgut Kıran ile bu konuyu görüştüğümüzde çok hayırlı olacağını, Rize'ye Karadeniz'e yakışacağını ve yerel mimari ile yapılmasını istemiştim. Ona bağlı olarak yapıldığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Rize üniversitesi geliştiğini ve ilçelerine yayıldığını görüyorum. Şu dağlarda eşi benzeri dünyada bulunmayan bitkiler var. Denizlerimizde paha biçilemeyen deniz ürünleri var. Çayın en güzeli burada. Burada işlenerek dünyaya pazarlanıyor. Bu zenginliklerimiz akılcı ve bilimsel çalışmalar ile daha da geliştireceğiz" dedi.

 

"İnşallah Türkiye'de şehir üniversitesi kuracağız" diyen Başbakan Erdoğan, "Bir şehrimizi tamamen bir üniversite şehri haline getireceğiz. Yani o şehir kampüs haline gelecek. O illeri kafamda oluşturuyorum. Ama şimdi açıklamıyorum" derken, "Rize olsun" talebi üzerine ise "Biz uygun değiliz. Bir şey yapıldığı zaman tam oturmalı" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasının ardından Turgut Kıran ve ailesinin de katılımı ile kurdelayı keserken, Turgut Kıran'a hizmetlerinden ötürü bir plaket verdi.

Kaynak: www.UlasimOnline.Com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr