Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / TÜRKİYE DENİZCİLİK MECLİS BAŞKANLIĞI NA EROL YÜCE SEÇİLDİ

TÜRKİYE DENİZCİLİK MECLİS BAŞKANLIĞI NA EROL YÜCE SEÇİLDİ

TÜRKİYE DENİZCİLİK MECLİS BAŞKANLIĞI  NA EROL YÜCE SEÇİLDİ12.08.2009 TOBB Türkiye Denizcilik Meclisi, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete’nin başkanlığında 07 Ağustos 2009 tarihinde TOBB İstanbul Hizmet Binasında toplandı.

Sektörün önde gelen firma, dernek temsilcilerinin yanı sıra sektörü yakından ilgilendiren Kamu Kurumu temsilcilerinin katıldığı toplantıda Meclis Başkanlık Divanı seçimi yapıldı ve sektörel sorunlar ve çözümüne yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

Martı Denizcilik Deniz İşletmeciliği İşletmeleri A.Ş.’nin sahibi Erol Yücel’in Türkiye Denizcilik Meclisi Başkanlığına oy birliği ile seçildiği toplantıda Gemi İnşaatı Sanayi Birliği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bayrak ve Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jozef Atat oybirliği ile Meclis Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclisleri, Türkiye Denizcilik Meclisi üyeleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Meclislerin, sektörlere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı, sorunlara yönelik çözüm önerilerinin geliştirildiği, yapılan çalışmaların kamuda en üst düzeyde aktarılmasına imkan sağlayan bir platform olduğunu hatırlatan Mete, Başkanlık Divanı seçiminin ardından sözü Meclis Başkanlık Divanına bıraktı.

Meclis Başkanı olarak seçilen Erol Yücel Meclis üyelerine teşekkürlerini sundu ve Meclis olarak önemli çalışmalara imza atacaklarına inandığını ifade etti.

Sektörün geçirmekte olduğu sıkıntılı süreç hakkında görüşmede bulunan Meclis, sektörle ilgili diğer hususlara ilişkin yapılan değerlendirmenin ardından toplantısına son verdi.

Kaynak: TOBB

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr