Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD KADIN LOJİSTİKÇİLER ODAK GRUBU 8 MART KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

UTİKAD KADIN LOJİSTİKÇİLER ODAK GRUBU 8 MART KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

UTİKAD KADIN LOJİSTİKÇİLER ODAK GRUBU 8 MART KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ06.03.2024UTİKAD’ın Kadın Lojistikçiler Odak Grubunun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği toplantı 6 Mart 2024 Çarşamba günü İMEAK DTO’da gerçekleşti.

Etkinliğe UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilgehan Engin, Başkan Yardımcısı Ayşem Ulusoy, Kadın Lojistikçiler Odak Grubu Koordinatörü Aslı Malay Tuncer ve Kadın Lojistikçiler Odak Grubu üyeleri katılım sağladı.

Açılış konuşmasında Başkan Bilgehan Engin, UTİKAD Kadın Lojistikçiler Odak Grubu faaliyetlerini desteklediğini, günümüzde kadınların lojistik sektöründe aktif olarak yer alıyor olmasının sektöre farklı bakış açıları getirmesine ve iş süreçlerinin daha yenilikçi ve etkisi hale gelmesine katkı sağladığını vurguladı. Engin, lojistik sektörünün ve ilgili paydaşların, kadınların sektörde daha fazla temsil edilmesi için çeşitli politika ve uygulamaları desteklemesi gerektiğini belirtti.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşem Ulusoy ise Kadın Lojistikçiler Odak Grubunun çalışmalarından ve çalışma hayatında kadın istatistiklerinden bahsetti. Türkiye’nin kadın çalışan oranı hakkında görüşlerini belirten Ulusoy, bu konuda aktif çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda C-Level seviyesinde kadınları görmek istediklerinin altını çizen Ayşem Ulusoy, cinsiyetin aksine, önemli olanın yetkinlik, çözüm odaklı olmak ve aktif rol oynamak olduğunu söyledi.

UTİKAD Kadın Lojistikçiler Odak Grubu Koordinatörü Aslı Malay Tuncer, hedeflerinde daha çok kız öğrencinin sektöre girerek deneyim kazanabileceği programları hayata geçirmek olduğunu söyledi. Kadınları lojistiğin çeşitli alanlarında faaliyet göstermesinin önemini vurgulayan Tuncer, Kadın Lojistikçiler Odak Grubuyla birlikte Türkiye’de önemli bir farkındalık yaratmayı hedeflediğini söyledi.

Toplantı 2022-2023 Faaliyet sunumunu gerçekleştirmesi ardından son buldu.

Cumhuriyetin Yüzü Sergisi

İMEAK DTO’da gerçekleşen toplantıdan sonra Kadın Lojistikçiler Odak Grubu Borusan Contemporary’nin katkılarıyla hayata geçirilen "Cumhuriyetin Yüzü" sergisine katıldı. Rehberli tur eşliğinde yapılan sergi gezisi sonrası yemekte tekrar bir araya gelen üyeler, birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr