Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / BİNGÖL HAVALİMANININ İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

BİNGÖL HAVALİMANININ İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

BİNGÖL HAVALİMANININ İHALE TARİHİ BELLİ OLDU31.07.2009

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ile AK Parti Bingöl Milletvekilleri Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu'nun Bingöl Havaalanı ihalesi için yaptıkları girişimler sonuçlandı.

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ile AK Parti Bingöl Milletvekilleri Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu'nun Bingöl Havaalanı ihalesi için yaptıkları girişimler sonuçlandı.

Bingöl Havaalanı inşaatının ihale edilmesi amacıyla Ulaştırma Bakanlığınca 2009 yatırım programına alınan Bingöl Havaalanı için gerekli ödeneğin ayrılmasının ardından Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ile Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu"nun Ulaştırma Bakanlığı, DHL Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı ile yaptıkları görüşmeler olumlu sonuçlandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun yaptığı açıklamada, Bingöl Havaalanı inşaatının biran önce ihale edilmesi amacıyla başlatılan çalışmaların olumlu sonuçlandığını ifade ederek, ihale sürecinin Kamu İhale Kurumu (KİK) ve Kamulaştırma işlemlerinin gecikmesinden kaynaklandığını aktardı.

Bingöl Havaalanının Bingöl için çok önemli olduğuna değinen Coşkun, yaşanan gelişmelerle ilgili şunları söyledi:

“Bingöl Havaalanı inşaatı uzun yıllardan beri çözüm bekliyordu. 2007 Genel seçimlerinde bizim seçim projelerimizde yer alan Bingöl Havaalanı inşaatının yapılıp, hizmete açılacağı sözü vardı. Nitekim seçim sonrası Bingöl milletvekilleri olarak ilgili bakanlıklarla görüşmeler yaparak Bingöl Havaalanı inşaatının 2009 yatırım programına aldık. Daha sonra gerekli ödenekleri çıkarttık ve ihale için DHL Genel Müdürlüğü ile yoğun bir görüşme başlattık. İhalenin gecikmesi Kamu İhale Kurumu ile Kamulaştırma işlemlerinin gecikmesinden kaynaklandı. Yaptığımız son görüşmelerin ardından DHL Genel Müdürlüğü KİK"ten Bingöl Havaalanı için 27 Ağustos 2009"a gün aldı. Bu sevindirici haberi Bingöl kamuoyuyla paylaşmak istedik. Bingöl havaalanı Bingöl halkına hayırlı olsun.”

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr