Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / GÜÇLERİNİ DP WORLD EVYAP’TA BİRLEŞTİRDİLER

GÜÇLERİNİ DP WORLD EVYAP’TA BİRLEŞTİRDİLER

GÜÇLERİNİ DP WORLD EVYAP’TA BİRLEŞTİRDİLER29.08.2023Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bulunan DP World ve Evyap Grubu, DP World Yarımca Limanı ile Evyapport arasında ortaklık kuruldu.

DP World ve Evyap Grubu, DP World Yarımca Limanı ile Evyapport arasında stratejik sermaye ortaklığı kurulması konusunda anlaşıldı. Kurumdan yapılan açıklama şöyle:
DP World (BAE) ve Evyap Grubu (Türkiye), DP World Yarımca Limanı ve Evyap Limanı (Evyapport) arasında stratejik bir sermaye ortaklığı kurulması konusunda anlaştı. Bu ortaklık, konteyner limanı tesislerini geliştirmeye ve Marmara geçit pazarında verimliliği artırmaya odaklanarak, ticaret altyapısını geliştirmeyi ve büyütmeyi amaçlıyor.

DP World'ün küresel uzmanlığı ile Evyap Grubu'nun yerel ticari itibarını bir araya getiren ortaklık, tedarik zinciri çözümlerini geliştirmeyi hedefliyor. Bu iş birliği, verimliliği artırmayı, geri dönüş sürelerini azaltmayı, güvenliği sağlamayı ve hizmet yelpazesini genişleterek, Türk ticaretine fayda sağlamayı planlıyor.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından DP World, Evyap Limanı'nın yüzde 58'ine, Evyap Grubu ise, DP World Yarımca'nın yüzde 42'sine sahip olacak. Yeni işletme, DP World Evyap olarak adlandırılacak.

Kaynak: lojiport.com
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr