Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / TURHAN ÖZEN, THY KARGO YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

TURHAN ÖZEN, THY KARGO YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

TURHAN ÖZEN, THY KARGO YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU11.08.2023Türk Hava Yolları A.O.’da Kargo’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen T.H.Y Kargo’nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Turhan Özen kimdir?
Turhan Özen’in 33 yıla yaklaşan iş deneyimi satış, pazarlama, iş geliştirme, lojistik ve tedarik zinciri konuları olmak üzere geniş bir sektörel tecrübeyi içermektedir. Orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Turhan Özen, Boğaziçi Üniversitesi’nde aldığı İşletme eğitiminden sonra yüksek lisansını Koç Üniversitesi Exectutive MBA Programı ile tamamlanmıştır. Kariyerinin ilk yıllarına Koç Grubu’na ait otomotiv sektörü iştiraklerinde satış ve lojistik yöneticilikleri ile başlayan Turhan Özen , ilerleyen yıllarda kuruluş aşamasında katıldığı TNT Lojistik firmasında Dağıtım Operasyonları Grup Yöneticiliği ve Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
2012-2014 yılları arasında CEVA Lojistik Balkanlar- Ortadoğu ve Afrika Bölgesi İş Geliştirme ve Satış’tan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş ardından 2015 yılında CEVA’nın Global İlaç ve Sağlık Sektörü başkanlığına getirilmiştir.

Aralık 2016’da Türk Hava Yolları A.O. ailesine katılıncaya kadar CEVA Lojistik Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgeleri Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi.
Halen Türk Hava Yolları A.O.’da Kargo’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Turkish Cargo’nun liderliğini yapmakta bu görevin yanı sıra aralarında We World Express’in de yer aldığı muhtelif iştiraklerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.
Turhan Özen, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: lojiport.com