Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / KARGOYLA PARA GÖNDERİLİR Mİ?

KARGOYLA PARA GÖNDERİLİR Mİ?

KARGOYLA PARA GÖNDERİLİR Mİ?28.07.2009

 

 

Yasak olduğu halde ödemelerini kargo şirketi vasıtasıyla yapan kişi son gönderdiği 2 bin 500 TL'nin çalındığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

 
Yasak olmasına rağmen ödemelerin kargo şirketi vasıtasıyla yapan Aydınlı reklam ajansı sahibi, son gönderdiği 2 bin 500 TL'nin çalındığı iddiasıyla, şirket hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ajans sahibi Turgut Gülmüş, uzun yıllardır Aydın'da reklam işleri yaptığını belirterek, şehir dışındaki toptancı ödemelerinin bir kısmını kargoyla yaptığı anlattı.

Gülmüş, bugüne kadar parayı kargo gönderisi şeklinde ulaştırırken hiç sıkıntı yaşamadığını belirterek, kargoyla en son 16 Haziranda gönderdiği 2 bin 500 TL'nin çalındığını iddia etti.

Kargonun İstanbul'daki toptancısına teslim edildiğini anlatan Gülmüş, ancak toptancının kargo zarfının içinde para bulamadığını, kargo poşeti ve içindeki zarfta yaptığı incelemede, poşet ve zarfın daha önce açıldığını ve daha sonra yeniden bantlandığını gördüğünü ifade etti.

 

-'KİMSE, 'İÇİNDE PARA OLDUĞUNU BİLMİYORDUK' DEMESİN''-

 

Toptancının, polisi arayarak konuyla ilgili tespit yaptırdığını, poşet ve zarftan parmak izi örneği aldığını anlatan Gülmüş, kargo şirketinin Aydın Şubesi ile yaptığı görüşmelerde, paranın kendisine teslim edileceğinin bildirildiğini, ancak kendisinin oyalanarak 1 aydır ödemenin yapılmadığını savundu.

Ödemenin yapılmaması üzerine suç duyurusunda bulunduğunu belirten Gülmüş, şöyle konuştu:

''Son gönderdiğim kargoyu zarfa koyarken kargocular yoktu. Fakat kargonun içinde para olduğunu kargocular biliyorlar. Çünkü, daha önce para koyarken gördüler. Kimse 'Kargonun içinde para olmadığını bilmiyorduk' demesin.

Kargoyla para göndermek meşru değil, ama kargonun da zarf ve poşetinin açılması doğru değil. Ben Aydın'da 12 senelik esnafım. Bütün paralarımı da kargo vasıtasıyla gönderiyorum. Bugün benim zarfımı açıp paramı çalanlar, yarın başka birinin kargosunu da açabilir.''

 

- ''HİÇBİR OLUMSUZ DURUMA RASTLAMADIK'' -

 

Kargo şirketinin İzmir Bölge Müdürlüğü İdari İşler Müdürü Taşkın Özgür de söz konusu olayda kargo poşetinin içerisinde para olduğuna dair bilgilerinin olmadığını ifade ederek, bilgilerinin olduğu durumlardaysa yasak olması nedeniyle kargonun kesinlikle alınmadığını söyledi.

Kargo poşetini kapalı olarak teslim aldıklarını ve yine kapalı olarak alıcısına teslim ettiklerini dile getiren Özgür, ''Şikayet üzerine iç bünyemizde soruşturma yaptık. Kargonun geçtiği bütün yerlerdeki güvenlik kameraları incelendi. Hiç bir olumsuz duruma rastlamadık. Elemanlarımız poşette herhangi bir yırtık ya da bantla yapıştırılma durumu görmediklerini belirttiler'' diye konuştu.

Özgür, şirketlerinin uluslararası bir nakliye şirketi olduğunu belirterek, Ege Bölgesinde ilk defa başlarına böyle bir olayın geldiğini söyledi.


Kaynak: Hürriyet Gazetesi

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr