Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / RİZE DE İLK A TİPİ ANTREPO

RİZE DE İLK A TİPİ ANTREPO

RİZE  DE İLK A TİPİ ANTREPO21.07.2009Rize Gümrük Müdürlüğü’nün izni ile Rize Limanında A Tipi Genel Antrepo açıldı. Bu yatırım, Rize ili için bir ilk.
 

Rize Limanı işletmesini uzun yıllardan beri sürdüren Riport Rize Limanı işletmesi, Rize’de yeni bir ilke daha imza attı. Yapılan girişimler sonrasında Rize’de ilk kez bir antrepo oluşturuldu.

Riport Rize Limanı İşletmesi Yönetim Kurulu üyesi Kral Faysal Çillioğlu yaptığı açıklamada, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Rize Gümrük Müdürlüğü’nün izni ile Rize Limanında A Tipi Genel Antrepo açıldığını kaydetti. Söz konusu Antrepo’nun Rize’de bir ilk olduğu ifade edildi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Çillioğlu, "Antrepo açma ve işletme izin belgesi No/tarih: 5549-19.06.2009 ile A Tipi Genel Antrepo 1.120 m2 olarak hizmet vermeye başladı. Riport Rize Limanı bu sayede Rize Çay İhtisas Gümrüğü’ne ithalat için gelen çayların ister Antrepo isterse sundurma rejiminden faydalanması için hizmet verecek. Riport Rize Limanı daha önce sadece geçici depolama rejimine tabi sundurma hizmeti vermeye devam ederken gelen talepler üzerine Riport Rize Limanı gümrük komisyoncuların ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda Limancılık hizmetleri çeşitlendirmek için Rize Limanı deniz hudut kapısı Liman sahası içerisinde A Tipi Genel Antrepo açma iznini almış bulunuyor. Rize Limanı artık sundurma hizmetleri yanında Antrepo hizmeti vermeye başladı" dedi.

Riport Rize Limanı Yönetim Kurul Üyesi Çillioğlu, yapmış olduğu açıklama ile Rize’de yeterli düzeyde Antrepo talebi olmamasına rağmen sadece müşteri istek ve taleplerini karşılamak, ayrıca limancılık hizmetlerini çeşitlendirmek için Antrepo açtıklarını da sözlerine ekledi.

Açılan Antrepoda ayrıca var olan açık ve kapalı sundurma ile limancılık hizmetlerini artırmak, zaman içerisinde sundurma ve antrepo kapasitelerini artırarak müşterilerine daha ürün bazında hizmet vermeyi planladıklarını belirten Çillioğlu, Antrepo’yu limancılık faaliyetleri için kurduklarını, 2010 yılında bölge ihtiyacı gübre ithalatı için yeni sundurmalar planladıklarını belirtti.

Kaynak: LOJİPORT

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr